Rakovina

Rakovinu léčil šarlatán: Marcelovi pomohl do rakve tento mastičkář

Rakovinu léčil šarlatán: Marcelovi pomohl do rakve tento mastičkář
Zdroj: Český rozhlas-Radiožurnál/youtube.com

Léčitel Jiří Suchý údajně může za smrt pětačtyřicetiletého Marcela Wimmera. Alespoň si to myslí rodiče může, který podlehl rakovině. Na podivný případ upozornil Český rozhlas.

Marcel Wimmer letos zemřel na rakovinu krve. Měl typ leukémie, se kterým je každý boj těžký. Jako k poslední naději se pan Marcel upnul k mělnickému léčiteli Jiřímu Suchému, který vede projekt Slunce naděje.
 

Začátkem tohoto roku se pan Marcel ocitl v "péči" Jiřího Suchého. Ten mu doporučil, aby na tradiční postupy seriózních lékařů zapomněl a aby se zcela odevzdal moci léčitele a uvěřil v jeho napojení na kosmické síly.  
 

Český rozhlas pak na svém webu popisuje, jak probíhala léčba. Suchý Marcelovi a jeho rodičům tvrdil, že vše je na dobré cestě, že pacient se už z 80 procent vyléčil. Suchý pak doporučil už jen domácí doléčování.
 


 

Nám připadalo, že pospíchají, abychom ho odvezli. Potom jsme pochopili proč," říká dnes Marcelův otec Jiří Wimmer. "Když jsme ho vedli dolů po těch schodech, tak už jsme ho vlastně nesli. Dole jsem ho chtěl posadit na židli, ale on mi propadl na zem. To byl de facto konec," doplňuje zdrcený táta, který přišel o svého syna.
 
 

Radiožurnál pak popisuje, jak Wimmerovo léčení zřejmě probíhalo. Tleskalo se rukama, šeptaly se magické formulky a komunikovalo se s universem. A rozhodně to nebylo za pár stovek. Léčitel prý bere více než 3 tisíce za seanci.
 

O celý případ se již zajímá policie České republiky, smrt Marcela Wimmera je vyšetřován jako usmrcení z nedbalosti. Zatím nebyl nikdo obviněn.

 

sta, TN.cz

K tématu Rakovina

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz