Britská královna

Britská královna je nemocná! Zmatená bloudí zahradami paláce

Britskými bulvárními médii se šíří šokující zpráva. Osmaosmdesetiletá královna Alžběta trpí Alzheimerovou chorobou. Údajně je velmi zmatená a nepamatuje si například ani svatbu Kate a Williama. Když se ale naposledy ukázala na veřejnosti - po boku hollywoodské herečky Angeliny Jolie, vypadala velmi svěže.

V osmaosmdesáti letech je na tom britská královna fyzicky stále velmi dobře. S jejím duševním zdravím už je to ale prý horší. Nové vydání magazínu Globe dokonce přináší zprávu o tom, že hlava britského impéria trpí Alzheimerovou chorobou.

Britská královna má především reprezentativní funkci, přesto má pravomoce, které by při vážném duševním onemocnění mohly vyvolat obavy. Může například vyhlásit jinému státu válku. V současné době je to ale možné jen po doporučení ministrů.

Britskými médii se na adresu panovnice šíří velmi jízlivé poznámky. Ptají se například, zda je natolik zmatená, že by byla schopná svou korunku přenechat Kamile. Ta už si brousí zuby na dobu, kdy usedne na trůn vedle Charlese. Ani to by se ale nemuselo stát. Královna se podle některých zdrojů nechala slyšet, že by na trůně raději viděla prince Williama.

Zda vážnou nemocí Alžběta skutečně trpí, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Když předávala v pátek významné ocenění za humanitární činnost herečce Angelině Jolie, zdálo se, že je ve velmi dobré kondici.

TN.cz / TV Nova / Ema Klementová,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz