Vymítač ďábla

V moci ďábla: Skutečný příběh posedlé Anneliese Michelové

V moci ďábla: Skutečný příběh posedlé Anneliese Michelové
Zdroj: oficiální zdroj

V moci ďábla (Exorcism of Emily Rose) z roku 2005 patří mezi nejslavnější filmové horory. Dívku posednou mocnosti pekla a na scénu přichází exorcista a s démony bojuje. Scénář je inspirovaný skutečným příběhem německé dívky Anneliese Michelové.

Masturbace s krucifixem, levitace, plivání krve, protáčení hlavy kolem své osy. To jsou scény, které zná každý fanda klasických hororů. Jenže příběh bavorské studentky Anneliese Michelové je ještě silnější káva.
 

Anneliese se narodila roku 1952. Měla obyčejné dětství, vyrůstala v katolické rodině a byla považována za normální holku. V roce 1968 začala propadat do silných záchvatů. Bez zjevných příčin upadala do bezvědomí a někdy si při těchto stavech prokousla i jazyk. Prý ji do lůžka vždy tlačila nějaká neznámá síla.
 

Aneliese se dostala do péče psychologů a psychiatrů. Byly jí udělány testy na epilepsii, ale byly negativní. Aneliese žádnou známou psychickou poruchou netrpěla, jenže její stavy se nezlepšovaly. Navíc ji začala pronásledovat tvář "šklebícího se ďábla".
 

V roce 1972 Aneliese vykonala církevní pouť do italského San Damiana. Zde se nemohla podívat na obraz Ježíše Krista a podle údajů u wikipedie dokonce napadla ženu, která se starala o místní kapli.
 

Po tomto otřesném zážitku se o ní dozvěděl kněz Ernst Alt a vyslovil podezření, zda do Aneliese nevstoupil zlý duch. Její případ byl theologicky přezkoumán a roku 1975 byl salvatorián Arnold Renz pověřen úkolem velkého exorcismu. Jako pomocníka si vzal právě Alta.
 


 

Psychický stav Aneliese se dále zhoršoval. Upadala do transu, měla hyperaktivní stavy, volala Ježíše Krista, napadala osoby kolem sebe, kousala je, mlátila hlavou o zem, částečně ochrnula, pila vodu z toaletní mísy, křičela, že jí je horko, strhávala ze sebe šaty, neartikulovaně chrčela a prskala...


 Exorcisté Alt a Renz uvedli, že postupně mluvili se šesti démony, kteří se zahnízdili v dívčině těle. dívka se subjektivně začala cítit lépe, ale odmítala jídlo. Zemřela 1. července 1976 na dehydrataci a podvýživu.
 

Exorcisté se dostali před civilní soud, kde jim bylo vyčítáno, že zanedbali výživu a měli dohlédnout na to, aby dívka pila a jedla. Po vleklém soudním sporu dostali tři roky podmíněně.
Kolem jejího hrobu se začali scházet poutníci a žádali její blahoslavení. Také tvrdili, že její tělo se nerozkládá.
 

Exhumace, která byla provedena v roce 1978, ukázala, že na těle probíhají standardní hnilobné procesy. Vatikán dal později od případu ruce pryč s tím, že případ nelze oficiálně považovat za posednutí ďáblem.
 

V moci ďábla (USA, 2005) - Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Opravdu jen náhoda? Malý Kokta dostal v nemocnici ďáblovo číslo...

Z tohoto videa běhá mráz po zádech: Mrtvý duch štamgasta straší v baru

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz