Věznice

ZPOVĚĎ VĚZNĚ: Mobily a drogy mají za mřížemi cenu zlata!

Marihuana, pervitin, nebo mobilní telefony. To vše mají podle výpovědí bývalých vězňů k dispozici odsouzení ve vinařické věznici. Jaký je ceník vězeňského černého trhu? Podívejte se.

O černém trhu s drogami, který prý funguje ve Věznici Vinařice už dlouhá léta, se pro TV Nova rozhovořil jeden z bývalých vězňů: "Gram pervitinu se tam pohybuje okolo 4 až 5 tisíc. Marihuana okolo pětiset korun."

Tedy několikanásobně dráž, než se dají drogy sehnat na svobodě. "Ty drogy ty do toho vězení dostávají civilní lidi z venku, normálně. A dostávají se tam rozpuštěný v čemkoliv. Několikrát jsem byl svědkem toho, že to přišlo v šamponu," pokračuje bývalý vězeň.

Lukrativním byznysem je za mřížemi i kšeftování s telefony. Důkazem, že odsouzení ve vězení telefony skutečně používají, jsou i fotografie, které prý byly pořízeny mobilem přímo z vězeňské cely.

Související obsah

Vězeňská služba prý o problému ví. "My hledáme mobilní telefony. Ty nacházíme. Pokud je u vězně objeven mobilní telefon, nebo drogy, je za to trest. Ty kontroly jsou namátkové, nepravidelné tak, aby nebylo možné odhalit ten systém kontrol," sdělil TV Nova Pavel Ondrášek pracovník vězeňské služby. Odsouzení z vinařické věznice si ale cestičku v systému našli.

ČTĚTE TAKÉ:

Rytmus skončil v base! Víme proč

Nejkrásnější vězenkyně: Potřebovaly by na holou!

pet/ Pavlína Kosová, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz