Drogy

Nebezpečná droga v Česku! Mladík vyrobil nový druh extáze!

Nebezpečná droga v Česku! Mladík vyrobil nový druh extáze!
Zdroj: Policie ČR

Za distribuci drog, hlavně pervitinu a marihuany, zatkli středočeští policisté celkem šest lidí. Zadržení jsou obvinění z distribuce drog a hrozí jim až pětileté vězení. Policisté se také setkali se zcela novou drogou - tekutou podobu extáze.

Distribuce drog se odehrávala v Příbrami a okolí, na Dobříši a na Sedlčansku. V jednom případě jeden z obviněných prodal i gram kokainu a další zadržený muž předal jednu dávku extáze.

Jeden z obviněných, čtyřiadvacetiletý mladík, vyrobil nový typ drogy, zvaný též tekutá extáze. Látka zvaná též GHB (gamma-hydroxy-butyrát), je anestetikum a příležitostně se používala v lékařství jako anestetikum. V poslední době se však hojně zneužívá jako rekreační droga navozující příjemné pocity a sexuální vzrušení.

"Střední dávka zvyšuje relaxační účinek a prohlubuje smyslové vnímání (zejména hudby a tance). Obvykle se dostavuje veselá nálada. Zároveň s tím se však také snižuje schopnost srozumitelně se vyjadřovat, začínají převažovat pocity otupělosti a nevolnosti. Velmi žádaný je sexuální účinek látky - zvyšuje se hmatová citlivost, schopnost erekce a orgasmu," píše o látce GHB server extc.cz.

Zdroj: Policie ČR

Právě čtyřiadvacetiletý muž měl vyrábět GHB neboli tekutou extázi. "Následně ji užil pro svou potřebu a také ji nabídl dalším osobám," uvedla Pučelíková. Stíhán je také kvůli podílnictví, protože loni v srpnu zakoupil tři elektrická čerpadla, o nichž věděl, že pocházejí z trestné činnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

České děti vs. drogy a alkohol: Už 11letá mrňata kouří cigarety!

Praha v záplavě drogově závislých: Jejich počet vás zarazí

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz