Sex

NOVÁ STUDIE: Vědci zjistili, proč mají ženy menší chuť na SEX!

NOVÁ STUDIE: Vědci zjistili, proč mají ženy menší chuť na SEX!
Zdroj: Thinkstockphotos

Tohle není úplně dobrá zpráva. Studie zjistila, že za obligátní "dneska ne, miláčku" můžou u žen plasty. Se kterými přicházíme dennodenně do styku...

Plastové obaly na jídlo, lahve, lino, závěsy ve sprchovém koutu a kdovíco ještě. Všechny tyto umělé věci obsahují chemikálie, které potlačují u žen chuť na sex. Ftaláty, které se používají k změkčování plastů, totiž negativně ovlivňují produkci hormonů.

Alespoň to zjistila studie doktorky Emily Barrettové z Lékařské fakulty univerzity v Rochesteru. Se svým týmem zkoumala u skupiny 360 těhotných žen ve věku mezi dvaceti a třiceti lety hladinu ftalátů v těle a zároveň se jich ptala, jak velkou chuť na sex měly v měsících předcházejících otěhotnění.

Ženy s vysokým množstvím ftalátů v těle dvaapůlkrát častěji odpovídali, že na sex moc chuť neměly, než ty, které měly hladiny ftalátů nízké.

Související obsah

"Je to zajímavé, protože jsou to chemikálie, jimž jsme vystaveni každý den a naše okolí je jich plné. Nějaké ftaláty měly v těle úplně všechny participantky," uvedla doktorka Barrettová. Domnívá se, že ftaláty interferují s produkcí estrogenu a testosteronu, které ovlivňují ženské libido.

Barretová proto doporučuje pokusit se zdroje ftalátů minimalizovat. "Vyměňte předem zpracované jídlo za čerstvé bez obalu, nechoďte do fast foodů, lino vyměňte za dřevěnou podlahu a závěsy ve sprše za skleněnou stěnu," radí.

Studii doktorka prezentovala na letošní vědecké konferenci o rreprodukční medicíně v Honolulu.

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz