Potraviny na pranýři

Takhle nás okrádají: Seznam závadných potravin nejen z Polska

Takhle nás okrádají: Seznam závadných potravin nejen z Polska
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Poláci se po velkém potravinovém skandále dušovali, že k nám už závadné výrobky posílat nebudou. Opak je pravdou. Faktem je, že na potraviných nás šidí ale i další evropští sousedé.

Portál potravinynapranyri.cz upozornil na konzervu drůbeží šunky, která obsahovala méně masa, než bylo uvedeno na obalu. Výrobek obsahoval pouze 45,7% masa. Spotřebitel tak byl uváděn v omyl údaji na obale - Složení: drůbeží maso 59%. Výrobek byl vyroben v Polsku a v Česku ho prodával Kaufland.   
 

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

 

Podobný problém se týká i konzervy s vepřovým masem. Konzerva byla vyrobena v Polsku, v Česku ji prodával Kaufland a opět se podvádělo s podílem masa. Výrobek obsahoval pouze 47,1 % masa. Spotřebitel tak byl uváděn v omyl údaji na obale - Složení: drůbeží maso 59 %.
 

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

 

České zákazníky se pokusil oklamat také německý výrobce. Jedná se o konzervu s krůtím masem ve vlastní šťávě. Výrobek obsahoval pouze 83,4 % masa, přestože ve složení bylo uvedeno, že obsahuje 97 % krůtího masa. Ošizená konzerva byla inspektory zadržena v Chebu v Normě.
 

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

 

Problém je i s italskými předvařenými hovězími dršťkami. Všechna hodnocená balení výrobku obsahovala méně drštěk, než výrobce uváděl ve složení na obale (90% dršťky). Jedno z pěti hodnocených balení mělo menší celkovou hmotnost, než výrobce uvedl na obale.
 

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

VELKÝ TEST PYTLÍKOVÝCH POLÉVEK NAJDETE ZDE!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

5 potravin, které cpete do lednice a přitom tam nepatří

Co najdete v jídle z rychlého občerstvení? Budete koukat!

Britové hodnotí na videu česká jídla: Je to stejně pitomé jako jejich kuchyně

sta, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz