Opuštěná místa

Opuštěná místa: Hororová vila s temnou minulostí u Litoměřic

Nedaleko Litoměřic se v řídkém lese kousek od silnice nachází tajuplná stará vila. Dům je dlouhodobě opuštěný, chátrá od 90. let a jeho historie je značně ponurá.

Honosnou novogotickou vilu si nechala v 19. století postavit majetná rodin Pfaff. Majestátní sídlo s venkovním bazénem bylo kdysi chloubou, dnes je z něho však zarostlá ruina budící strach. Někteří hovoří o zvěrstvech, která se měla ve sklepních prostorách budovy odehrávat, jisté však je, že zde za druhé světové války měl sídlo velitelský štáb SS Führungstab Komanda B5. A to především kvůli blízké podzemní továrně Richard I., kde pracovali na konci války vězni z koncentračního tábora v Litoměřicích i v Terezíně. Říká se, že právě ve sklepě této vily docházelo k mučení židovských vězňů, nic takového se však nikdy nepotvrdilo.

Po roce 1948 se vila stala státním majetkem a začala postupně chátrat. Zcela opuštěna byla na počátku 90. let, později měla být rekonstruována právníkem Zdeňkem Altnerem (též známý ze sporu o pražský Lidový dům), ten však veškeré své pohledávky předal v roce 2010 švýcarské firmě H-Holding AG. Nyní je Zdeněk Altner stíhán za maření konkurzního řízení, majitelé vily žijí ve Švýcarsku.

Ještě v 80. letech byla ale vila stále skvostem. Dle pamětníků byla velmi luxusně vybavená, místnosti zdobily dřevěné mozaikové stropy a unikátní byl i systém vytápění umístěný v kapsách uvnitř zdí. Dnes je návštěva budovy nebezpečná, střecha z velké části chybí, hrozí propadnutí do nižšího podlaží či pád některé ze zchátralých stěn. Ruina s věžičkou a velkými gotickými okny působí mezi vzrostlými stromy téměř hororově. Možná i proto po jejím opuštění přitahovala okultisty, kteří zde údajně vyvolávali démony. Ať je pravda jakákoliv, jisté je, že místo díky své minulosti působí velmi tajemně a večerní procházka k vile je opravdu jen pro hodně odvážné nadšence.

ČTĚTE TAKÉ:

Infarktové halloweenské video: To snad ani není k smíchu

Nejděsivější místa Evropy: Dostala se tam i Praha

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz