Antiperspirant

NOVÁ STUDIE: Pozor na antiperspiranty! Ničí naše zdraví

NOVÁ STUDIE: Pozor na antiperspiranty! Ničí naše zdraví
Zdroj: Thinkstockphotos

Deodoranty, parfémy a antiperspiranty jsou v současnosti skoro povinností, když vyrážíte mezi ostatní lidi. Nová kanadská studie ovšem musí být šokem pro všechny vyznavače kosmetiky a nepřátele pocení.

Podle univerzitní studie přílišná snaha omezit pocení výrazně škodí zdraví - pot totiž pomáhá tělu zbavit se toxických látek a také výrazně ovlivňuje termoregulaci.


A co je snad největším překvapením - autoři studie z univerzity v Loughborough dokonce tvrdí, že tím, že používáme antiperspiranty a znemožňujeme tak tělu pocení, svůj tělesný pach ještě zhoršíme!


Vědci mimo jiné tvrdí, že tím, že antiperspirantem ucpeme potní žlázy, hromadí se v těle jedovaté látky, které se normálně vyplavují právě pocením.


Ucpané póry také zpomalují hojení drobných ranek na kůži. Největším nebezpečím je ovšem podle průzkumníků to, že likvidací pocení bereme tělu jediný způsob, jak se efektivně ochlazovat.

Související obsah

"Pokud se nepotíte, vaše tělo se při cvičení přehřeje už po půl hodině," varuje profesor George Havenith. A když tělesná teplota překročí čtyřicet stupňů, hrozí akutní přehřátí nebo úpal a úžeh.


A v takovém stavu už může dojít k trvalému poškození mozku nebo jiných orgánů. Přitom například na vyloučení arzenu, rtuti nebo olova z těla stačí právě to, abychom se pořádně zapotili - ať už fyzickou námahou nebo třeba pobytem v sauně.

ČTĚTE TAKÉ:

Když deodorant nestačí aneb Jak na nadměrné pocení?
Bojíš se deodorantů? Víme, jak si vyrobit přírodní
Mýty a pravdy o deodorantech
Když se zpotí celebrita aneb To neznáte deodorant?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz