Víkend

VÍKEND: Jízda vlakem s Migem 21

Měl ji Keanu Reeves, Russell Crowe anebo Scarlett Johansson. Na kapely se zpívajícími herci je bohatá i Česká republika. Populární Jiří Macháček má letos na podzim plodné období.

Nejen že už za dva dny vstoupí do kin film Pohádkář, kde hraje hlavní roli, ale se svou kapelou Mig 21 vydal také po deseti letech novou desku. Kateřina Kořínková se při natáčení přesvědčila, že tato kapela stále neztratila nic ze své klukovské rozpustilosti. Na jízdu vlakem s Migem 21 prý dlouho nezapomene.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz