žralok

Hrdina! Zmlátil žraloka holýma rukama a zachránil kamarádku

Hrdina! Zmlátil žraloka holýma rukama a zachránil kamarádku
Zdroj: Thinkstockphotos

Hrdinný američan Brian Wargo zachránil svou kamarádku před agresivním žralokem. Dokázal to pouze holýma rukama.

Incident se stal minulý pátek na Hawaii, která je proslulá ideálními vlnami pro surfaře. Když se mladá McKenzie Clarková rozhodla vyrazit surfovat, rozhodně netušila, že se poklidné odpoledne změní v boj a holý život.

Když její kamarád Brian zaslechl volání o pomoc, ani vteřinu neváhal a skočil do vody. Scéna, kterou spatřil, by mohla být klidně součástí filmu Čelisti. Skoro čtyřmetrový žralok tygří se přibližoval k jeho bezmocné kamarádce.


Když se Wargo přiblížil, tak žralok vyrazil do útoku a prokousl McKenzie levou ruku. Poté se otočil a zakousnutý do ruky vyrazil pryč. Táhl za sebou zoufalou surfařku, která byla stále ještě přichycená ke svému prknu jistícím lankem.
V tu chvíli se do akce vrhnul Brian Wargo. Rychle žraloka dohonil a vší silou ho pětkrát udeřil.

"Myslel jsem si, že si o něj zlomím ruku, ale ten žralok se mě asi lekl a McKenzie pustil. Poté se rychle otočil a odplaval pryč do hloubky,“ svěřil se Wargo.

Zraněná surfařka byla ihned po útoku převezena do nemocnice. „Měla jsem štěstí, že jsem utrpěla pouze takhle "malé“ zranění. Normálně při takovéto situaci může vše dopadnout mnohem hůř,“ řekla Mckenzie Clark krátce po útoku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu žralok

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz