Kultura

OBRAZEM: Úžasné, Holešovice obývá Terakotová armáda

Na Výstavišti v pražských Holešovicích začíná ve středu unikátní výstava Terakotová armáda a první čínský císař. Vy už se teď můžete podívat, jak impozantní armáda vypadá!

Terakotová armáda fascinuje lidi tisíc let. Nyní se na část této gigantické armády můžete podívat i v pražských Holešovicích. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší rekonstrukci proslulého mauzolea prvního čínského císaře Čchina, které je považováno za osmý div světa a jeden z největších archeologických objevů 20. století.
 

Na výstavě bude v 11 sekcích k vidění více jak 300 detailně propracovaných exponátů v nadživotní velikosti. Válečníci, koně, vozy, zbraně, filmová projekce a další části unikátní expozice se rozkládají na ploše o rozloze 1800 m². V tomto rozsahu nebylo zatím nikde ve světě možné takovou výstavu shlédnout, v Praze má jedinečnou premiéru.

"Oproti všem předchozím výstavám, jež byly v souvislosti s Terakotovou armádou dosud v Čechách k vidění, se tato expozice bude také podrobně věnovat životu a hlavním atributům doby, ve které první čínský císař žil," vysvětluje jedinečnost expozice Štěpán Janeček z Beyond Entertainment.

S objevem hrobky císaře Čchina či jeho životem se návštěvníci mohou seznámit i prostřednictvím projekcí dokumentárních filmů na velkých obrazovkách či audioprůvodce. Působivost celé výstavy umocní nejen audio-vizuální a světelné instalace, ale i její samotná konstrukce. "Abychom lidem přiblížili zážitek z návštěvy pravého mauzolea v Číně, budou do hrobky na Výstavišti nahlížet shora – ze zhruba metrového mola, které povede po celém jejím obvodu, " dodává Štěpán Janeček. Výstava bude k vidění na pražském holešovickém Výstavišti v pavilonu E až do 8. února 2015.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nádhera! Prahu uchvátila výstava fotografií herečky Ljuby Krbové

Nahota, orál a tělesné tekutiny: Zakázaná výstava ve Zlíně budí emoce

TN.cz/Jakub Deml

K tématu Kultura

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz