Zoo

V liberecké zoo uprchl levhart! Chodil mezi lidmi

V liberecké zoo uprchl levhart! Chodil mezi lidmi
Zdroj: Zoo Liberec

Pořádný frmol byl dopoledne v liberecké zoo. Kolem desáté hodiny ráno totiž z výběhu utekl na svobodu sedmiletý levhart sněžný. Naštěstí nikomu neublížil.

Exotická šelma vyklouzla ze svého domova po chybě ošetřovatele, který při čištění výběhu udělal pořádnou botu a nezajistil dveře.


"Levhart se ovšem mimo výběh choval velmi plaše, nevzdálil se od něj dál než na třicet metrů a rozhodně nebyl ve stavu na někoho útočit. Místo toho se snažil být co nejvíc nenápadný a splynout s okolím," popsal pro TN.cz mluvčí zoo Ivan Langr.


Šelma naštěstí opustila výběh hodinu po otevření zahrady, takže se v areálu pohybovalo jen 22 návštěvníků, které zaměstnanci upozornili na možné nebezpečí a odvedli pryč.


"Levharti sněžní jsou teritoriální zvířata, takže samec byl nejvíc vystresovaný z toho, že se octnul v neznámém prostředí a hledal cestu, jak se vrátit do výběhu. Přibližně po půl hodině jsme ho trefili uspávací střelou," doplnil Langr.


Největší následky tak bude mít útěk šelmy pro ošetřovatele, který ho svou nedbalostí zavinil. Prozatím je na nucené dovolené a v následujících dnech se rozhodne o jeho pracovní budoucnosti.

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt v pražské ZOO! Zemřel jejich nejpodivnější tvor

DĚSIVÉ FOTO: Tygr rozsápal chlapce!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz