Vlci

V Česku jsou vlci! Fotopast u Bezdězu zachytila celou smečku

V Česku jsou vlci. Dokazují to fotografie, které zachytila fotopast u Bělé pod Bezdězem. Obrázky poslal do redakce TN.cz čtenář.

Vlci se v Česku občas vyskytnou. Většinou ale u našich východních hranic se Slovenskem. Tentokrát je ale fotopast zachytila na druhém konci republiky - nedaleko Mladé Boleslavi u Bělé pod Bezdězem.

Kamery jsou umístěné u tamního volnočasového centra. Přímo před ně někdo nastražil mrtvou srnku a v noci si na ní přišla pochutnat dokonce celá smečka vlků.

Na záběrech jsou vidět minimálně čtyři vlci. Podle názorů odborníků mohou pocházet z oblasti polskoněmeckých hranic, kde by mělo žít hned několik smeček. V této oblasti se vlci podle expertů obejvují celkem často.

Lidé se ale vlků bát nemusí, je to velmi plaché zvíře, které se před člověkem dá na útěk. Jejich hlavní potravou je lesní zvěř.

Máte také nějaké podobné fotografie vlků na území České republiky? Pošlete nám je a napište nám o své zkušenosti na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

ČTĚTE TAKÉ:

HRDINSKÉ VIDEO: Statečné slůně se ubránilo útoku čtrnácti lvů. Jak se zachránilo?

Nechutné a brutální: Facebooková stránka ´Pes je jídlo, ne kamarád´ má stále více příznivců

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz