Facebook

POZOR! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!

POZOR! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Chlubíte se rádi na sociálních sítích fotografiemi svých dětí? Dobře si rozmyslete, které fotky zveřejníte, abyste později nelitovali. Přečtěte si 5 zásad!

Jestli patříte mezi ty rodiče, kteří rádi zveřejňují fotky svých dětí, aby se pochlubili, jak krásně rostou nebo jak jsou dokonalé a šikovné, tak zpozorněte! I jedna

Cizí děti na fotkách

Nafotili jste si svého roztomilého potomka na oslavě jeho narozenin ve společnosti jiných kamarádů? Pokud takové fotografie budete chtít ukázat světu, musíte mít předem souhlas všech rodičů, že stojí o to, aby fotka jejich dětí byla zveřejněná. Každý z rodičů má totiž k umisťování fotek na sociálních sítích vlastní postoj, a pokud by se jim to nelíbilo, řešení by pak mohlo být velice nepříjemné.

Zdroj: Thinkstockphotos

Celé jméno dítěte

Možná si to někteří rodiče ani neuvědomí, ale pokud umístí na sociální síť fotku dítěte, jak se chlubí vysvědčením a je na ní jasně čitelné jméno, nebo je na snímku ve sportovním dresu se jménem, vystavují tak svého potomka nebezpečí. Takové údaje mohou být totiž velmi lehce zneužity.

 

Zdroj: Thinkstockphotos

Co by vaše děti nezveřejnily

Určitě ani vám se nelíbí, pokud někdo zveřejní fotku, na které vám to zrovna moc nesluší, nebo jste v nějaké nelichotivé póze. To samé platí i u dětí. I když vám se takové fotky zdají vtipné, dítě se může třeba i v pozdějším věku cítit velmi nepříjemně a trapně. Pokud tedy už má dost rozumu, zkonzultuje to s ním!

Zdroj: Thinkstockphotos

ČTĚTE TAKÉ:

Police obvinila mladíka, který založil na Facebooku Roztahovačky. Hrozí mu dva roky vězení!

GALERIE: Nová selfie mánie je tu. Dívky si fotí bobříky a chlubí se na internetu

České děti na internetu? Pro pedofily udělají cokoliv
Čtyři pravidla, jak zabránit sexuálnímu obtěžování dětí
VAŠE PŘÍBĚHY: Musela jsem odejít ze školy kvůli šikaně

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz