Internet

Celý internet ovládá jen 7 lidí s obrovskou mocí! Mají od něj klíče

Celý internet ovládá jen 7 lidí s obrovskou mocí! Mají od něj klíče
Zdroj: Thinkstockphotos

Internet je všech, nezničitelný a nikým neovládaný. Pokud si myslíte něco takového, tak jste úplně vedle. Ve skutečnosti totiž existují klíče od internetu!

Může to znít jako výmysl ze špionážního filmu nebo jako jedna z konspiračních teorií, ale je to pravda - celý internet kontroluje malá skupina "vyvolených", kteří mají opravdové, fyzické klíče od této celosvětové sítě, bez níž už si lze život jen těžko představit.


A tito internetoví vládci každý rok pořádají supertajný ceremoniál, během nějž klíče obnovují na příští rok. Nejsou to ovšem bájní zednáři, ilumináti ani templáři, ale zaměstnanci organizace ICANN.


ICANN má na starosti přidělování číselných internetových adres jednotlivým stránkám a počítačům a jejich převod na písmenka. Díky tomu stačí k otevření našeho portálu naťukat do řádku prohlížeče jednoduché TN.cz. Bez ICANNu by si každý musel zapamatovat složitý číselný kód o deseti i více číslicích. Čísla jsou pochopitelně lepší pro počítačové programy, zatímco lidský mozek si lépe pamatuje písmenka.


A ICANN má kompletní kontrolu nad databází, v níž je přesně zaneseno, který číselný kód vede na kterou webovou stránku. Pokud by se této databáze zmocnil jediný člověk, mohl by kontrolovat celý internet a nicnetušící uživatele například poslat na falešné internetové bankovnictví místo na to opravdové.

Související obsah


A dotyční by nic nepoznali, protože by naťukali do prohlížeče stejnou webovou adresu jako stokrát předtím. Proto neexistuje jen jediný univerzální klíč a jediný "vládce" internetu.


Místo toho nechal ICANN vyrobit sedm klíčů, které jsou v opatrování sedmi různých lidí a sedmi náhradníků. Klíče otevírají bankovní schránky s chytrými kartami obsahujícími části hesla, které se musí celé složit, aby se databáze organizace ICANN odemkla.


Klíčníci se každý rok čtyřikrát sejdou, aby vytvořili nové heslo. Vše samozřejmě probíhá za přísných bezpečnostních opatření, aby se na ceremonii nemohl vetřít někdo cizí a klíče od internetu ukrást.

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: Nová selfie mánie je tu. Dívky si fotí bobříky a chlubí se na internetu

GALERIE: Další nahé lehké holky! Na Facebooku vznikla stránka ´Vaše úlovky´

pez, TN.cz

K tématu Internet

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz