Zpravodajství

Taxikář dostal infarkt za volantem a boural! Zachránili ho policisté

Taxikář dostal infarkt za volantem a boural! Zachránili ho policisté
Zdroj: TN.cz

Policisté z pražské Pohotovostní motorizované jednotky zasahovali v pátek po půlnoci u dopravní nehody, při níž řidiče taxíku přímo za jízdy postihla srdeční příhoda. Díky externímu defibrilátoru, kterým byl policejní vůz vybavený, se podařilo taxikáře úspěšně resuscitovat.

Nehoda se stala kolem půl druhé ráno na křižovatce ulic Želivského a Koněvova. Muž za volantem taxíku během jízdy zkolaboval a neovladatelný vůz pak ještě narazil do BMW stojícího v křižovatce. Auto taxislužby se pak zastavilo až na přilehlém chodníku.

Zdroj: TN.cz

Jako první byli u postiženého muže právě členové hlídky PMJ. K obnovení jeho srdeční činnosti museli použít externí defibrilátor. Díky jejich včasnému zákroku se muže podařilo úspěšně resuscitovat a následně byl předán do odborné péče lékařů záchranné služby. Ti muže krátce na to převezli do nemocnice. Taxikář jel naštěstí sám.

Klíčovou roli zejména u srdeční zástavy hraje právě rychlost, s jakou je postiženému poskytnuta pomoc. Každá minuta navíc snižuje šanci na úspěšnou defibrilaci přibližně o deset procent.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zpěvačka Hana Hegerová leží v nemocnici v umělém spánku!

Boj o život! Josefa Rychtáře, vdovce po Ivetě Bartošové, skolil infarkt

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz