Vrbětice

Za výbuchy u Vrbětic musí padat hlavy! Kdo nese zodpovědnost?

Za výbuchy u Vrbětic musí padat hlavy! Kdo nese zodpovědnost?
Zdroj: Isifa/ MAFRA

Za exploze v muničním skladu ve Vrběticích by měly padat hlavy. Myslí si to drtivá většina hlasujících čtenářů v anketě TN.cz. Jenže kdo je odpovědný? Povolaní lidé si zatím přehazují odpovědnost jako horký brambor...

Vybuchující muniční sklady ve Vrběticích na Zlínsku sleduje drobnohledem v posledních dnech celá Česká republika. Lidé z přilehlých vesnic museli kvůli nebezpečí opustit své domovy. Všichni si stěžují na nedostatek informací. A pořád není jasné, kdo je za výbuchy ve Vrběticích zodpovědný.

Čtenáři TN.cz mají jasno v tom, že by měl kvůli explozím někdo rezignovat. V anketě hlasovalo do nedělního odpoledne přibližně 3500 čtenářů a drtivá většina si myslí, že by někdo měl nést odpovědnost:

Mohou to být lidé ze společnosti Imex Group - té patří vybouchnutá munice. Navíc se v dnes objevila informace, že den prvním před výbuchem šéf společnosti kontroloval ve skladu balení munice, která se měla odvézt. Řekl to ministr financí Andrej Babiš v Otázkách Václava Moravce na ČT. Má tedy společnost na explozích nějaký podíl viny?

Vedení kraje tvrdí, že ani ono nemá s výbuchy žádnou spojitost. Ani to se ale vyloučit nedá. Místní prý už delší dobu upozorňovali vedení kraje na nedostatečné zabezpečení areálu - rezavějící plot s dírami. Do areálu se prý mohl dostat skoro každý. Nese tedy odpovědnost hejtman zlínského kraje Stanislav Mišák?

Související obsah

Areál ve Vrběticích patří státu, takže by odpovědnost mohla mířit také směrem do armády nebo na ministerstvo obrany. Ani nikdo z vedení armády, ani ministr obrany Martin Stropnický zatím neřekli, kdo je za nebezpečné exploze odpovědný...

Kdo je podle vás odpovědný? Napište nám do diskuse pod titulkem článku nebo na náš Facebook.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zahraniční média šílí! Při výbuchu v Praze byla prý zraněna Lindsay Lohan

Jako Paul Walker: Tenhle herec ale výbuch auta přežil

hru, TN.cz

K tématu Vrbětice

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz