Obecná Škola

GALERIE: Shořela "Obecná škola", kde učil filmový Igor Hnízdo

GALERIE: Shořela "Obecná škola", kde učil filmový Igor Hnízdo
Zdroj: HZS Praha

Škola, kterou proslavil Svěrákův film Obecná škola, dnes v nad ránem lehla popelem. Zřejmě ji zapálili bezdomovci, kteří v ní poslední dobou pobývali.

Tu školu zná zřejmě každý Čech, který kdy viděl filmový hit Obecná škola. Průšvihář Rosenhheim v ní hodil po paní učitelce Maxové kalamářem, což pak vedlo k dalším pozoruhodným událostem v životě školy i jejích žáků.

Dnes ráno osud napsal poslední tečku za touto "obecnou školou". Bylo patnáct minut před pátou, když hasiči dostali oznámení o větším požáru v bývalé mateřské škole v ulici Nad Vršovskou horou v Michli. Jde o tutéž budovu, která hrála ve filmu.

Na místě hasiči požár ohodnotili vyhlášením druhého stupně - šlo tedy o závažnější požár. Naštěstí nemuseli nikoho zachraňovat, protože všech sedm bezdomovců, kteří byli v té době uvnitř už před ohněm stačilo utéct. "Jen jednoho z nich museli hasiči ošetřit, protože se nadýchal kouře," uvedla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Letos v léte jsme v bývalé Obecné skole natáčeli dokument o jejím stavu. Prohlédněte si ho zde: Obecná škola po 23 letech: Tohle jsou místa, kde řádil Igor Hnízdo


K uhašení požáru vyjelo hned pět profesionálních jednotek a jedna jednotka dobrovolných hasičů z Chodova. Hasili celkem pěti proudy vody a dokonce i ze žebříku. Krátce po půl sedmé už hasiči měli požár pod kontrolou.

Nejenže při požáru nebyl nikdo zraněný, ale nevznikla ani žádná škoda, protože vybydlená mateřská školka byla určená k demolici. Zda ji někdo zapálil úmyslně nebo se požár rozhořel náhodou, hasiči zjišťují.

Nebylo to poprvé, kdy v objektu hořelo. Více se dočtete zde: Slavná Svěrákova Obecná škola málem lehla popelem. Dvakrát

ČTĚTE TAKÉ:

V Počátkách hořelo! Víme, co se stalo

Fotogalerie: Generální zkoušku Hlasu přerušil požár pódia!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz