Pavouk

Muže z Ostravy vyděsil exotický pavouk. Vyskočil na něj z banánů!

Muže z Ostravy vyděsil exotický pavouk. Vyskočil na něj z banánů!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Velký strach si prožil muž, který si v jednom z ostravských obchodů koupil obyčejné banány. Když si na nich chtěl doma pochutnat, vyskočil na něj cizokrajný pavouk!

V Česku jsou exotičtí pavouci, kteří ve střední Evropě nemají co dělat. Dostali se sem s banány, které se prodávají v českých supermarketech. Jednoho takového pavouka si přinesl domů i muž z Osravy.

"V úterý po 19. hodině zavolal na tísňovou linku městské policie muž z Ostravy-Poruby, který byl nakoupit a domů si s nákupem přinesl nevítaného vetřelce. Z právě koupených banánů na něj vyskočil cizokrajný pavouk. Muž se nejprve vyděsil, pak ale pavouka lapil do skleněné zavařovací sklenice a zavolal policii," řekla TN.cz mluvčí ostravských srážníků Vladimíra Zychová.

Zdroj: Policie Ostrava

Podle expertů z Akademie věd ČR jde o pavouka z rodu maloočka. "Každý takový pavouk nás může kousnout. Otázka je, nakolik to může být nebezpečné," upozornil Vlastimil Růžička z Entomologického ústavu.

Podle odborné literatury by následky neměly být nijak fatální. Nanejvýš takové, jako bodnutí včely. Nebezpečí by podle ale lékařů mohlo hrozit lidem, kteří jsou na hmyz alergičtí. Kousnutí pavoukem by u nich mohlo způsobit silnou reakci včetně otoků a problémů s dýcháním.

Související obsah

Muži z Ostravy se ale nic podobného nestalo. "Městská policie na místo vyslala pracovníky odchytu, kteří si pavouka i se sklenicí převzali," dodala Zychová.

ČTĚTE TAKÉ:

Děsivá skrytá kamera: Obří zmutovaný pavouk útočí na vyděšené lidi

Husťák! Muž si nacpal do pusy živou tarantuli obalenou hadem

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz