Terorismus

Děsivé proroctví: Šéfredaktor Charb předpověděl vlastní smrt

Děsivé proroctví: Šéfredaktor Charb předpověděl vlastní smrt
Zdroj: isifa/ oficiální zdroj

Ve středu v sídle listu Charlie Hebdo a v jeho bezprostředním okolí ve východní části francouzské metropole atentátníci zabili 12 lidí, včetně dvou policistů. Jeden z mrtvých je šéfredaktor týdeníku Stéphane Charbonnier.

Šéfredaktor časopisu Charlie Hebdo jakoby si sám svou smrt předpověděl. Charb tento týden zveřejnil karikaturu s textem: "Stále žádné atentáty ve Francii." Na to reaguje ozbrojená postava: "Máme čas do konce ledna, abychom vyjádřili svoje přání." Byla to jeho poslední kresba. Kromě něj zemřeli rukama střelců také jeho kolegové - Jean Cabut (Cabu), Bernard Verlhac (Tignous ) a Georges Wolinski.

Charb už v minulosti několikrát naštval muslimy, třeba když veřejně prohlásil, aby lidi nežili podle Koránu. Tenkrát řekl: "Žiju podle francouzského práva, ne podle práva Koránu!"

Zdroj: Charlie Hebdo

Stéphane Charbonnier (47) byl francouzský karikaturista a ilustrátor známější pod pseudonymem Charb. Své názory pomocí kreseb vydával ve své rubrice "Charb nemá rád lidi" Od května 2009 působil jako šéfredaktor časopisu Charlie Hebdo. Od roku 2013 byl velký nepřítel pro Al-Káidu. Teroristická organizace ho měla na seznamu hledaných osob, od té doby žil pod ochranou policie.

Podívejte se na reportáž o obětech masakru:

  

Nevybíravý satirický časopis Charlie Hebdo je proslulý svou tvrdou kritikou politiků, policie i náboženských dogmat. Nestrefuje se sice jen do islámu, ale právě satirami na proroka Mohameda rozvířil radikálně levicový list nejvíc emocí. Týdeník se jen chvíli před hrozivým útokem strefil do vůdce Islámského státu. A byl to jen další důkaz, že Charlie Hebdo je synonymem sžíravé satiry, která si nebere servítky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Umělci reagují na vyvraždění redakce Charlie Hebdo. Takto si dělají legraci z Islámu

TN.cz / vem

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz