Na vaší straně

Zrušili poplatky, lékařka z Brna zavedla dar 30 korun! Lidé zuří

Od začátku roku 2015 jsou zrušené regulační poplatky, ale pacienti už nám ohlásili prvního lékaře, který je vybírá dál, i když v trochu jiné formě. Neuroložka z Brna si nechá platit sponzorský dar ve výši třicet korun.

Pacienti, kteří přišli po svátcích s bolavými zády do ordinace neuroložky Albrechtové, našli na dveřích zbrusu nové orazítkované lejstro: "Oznamujeme, že od 1. 1. 2015 se budou u mudr. albrechtové platit poplatky 30,- kč jako sponzorský dar, děkujeme za pochopení," stojí na něm.

Pacienti ale pro takový nápad pochopení příliš nemají. Někteří protestují, že poplatky jsou zrušené, jiní raději mlčí, aby ráznou lékařku zbytečně neprovokovali. A tak jsme se šli zeptat samotné lékařky, která se třicetikorunového poplatku nedokáže vzdát. Ta náš štáb ale odbyla pouze s tím, že poplatek je dobrovolný.

Související obsah

Bavit se s paní doktorkou ale bude Všeobecná zdravotní pojišťovna, se kterou má smlouvu. VZP totiž lékařům zrušené poplatky kompenzuje. "Pokud to vybírá, tak to vybírá dvakrát," říká Oldřich Tichý, mluvčí VZP.

Děje se ve vašem okolí něco podobného? Dejte nám vědět na zpravy@nova.cz nebo volejte na 606 09 09 09. Jsme na Vaší straně a rádi vám pomůžeme.

A podobné nápady, jak získat od pacienta třicet korun navíc, se nelíbí ani ministrovi zdravotnictví. Nicméně sám dodává, že pokud si lékař placení na svých pacientech přímo nevynucuje, nelze mu v tom nijak zabránit.

TN.cz

K tématu Na vaší straně

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz