Gymnázium

Poplach na gymplu v Přerově: Studentky vylezly na střechu školy

Na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově se děly věci. Dvě studentky 1. ročníku po vyučování vylezly na střechu školy!

Nejlepší gymnázium v Olomouckém kraji a 4. nejlepší v české republice asi nemá tak dobré studenty jako pověst.

Dne 14. ledna 2015 tam totiž dvě studentky prvního ročníku vylezly po vyučování na střechu školy pouze v gumových pantoflích s odůvodněním, že to prý ve školním řádě není výslovně zakázané.

"Dívky také lezly po strmé střeše vedlejší budovy, kde kdyby jim to uklouzlo a spadly dolů, tak by ohrozily jak svůj život tak i život lidí na ulici," napsal portálu TN.cz očitý svědek.

Související obsah

Celý tento incident natočilo několik studentů z průmyslové školy naproti a také lidé na ulici, kteří přivolali policii a hasiče. Vše teď řeší školní rada a studentkám hrozí vyloučení ze školy. Navíc dívky musí zaplatit výjezd policie a hasičů. 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz