Záchrana zvířete

Vysílená kobyla padala hladem na zem, teď ji konečně zachránili!

Několik měsíců o hladu a žízni v otřesných podmínkách museli přežít koně mladé chovatelky z Kladrub na Plzeňsku. Starostka se obrátila na ochranáře zvířat, kteří chtěli koně chovatelce odebrat. Povedlo se jim to až na druhý pokus.

Až napodruhé se -dnes- ochráncům zvířat podařilo odebrat majitelce dva týrané a zubožené koně v Kladrubech na Plzeňsku. Ještě v neděli byl jejich osud nejistý, v pondělí ráno ale odborníci z Krajské veterinární správy rozhodli o jejich převozu do záchranné stanice v Tachově.

Záchranná akce začala už po deváté hodině ráno a byla velmi dramatická. Všemu předcházely přísné kontroly veterinářů z Krajské veterinární správy, ale i úředníků z odboru životního prostředí. Ti se nakonec rozhodli koně okamžitě odebrat.

Akce se ale značně zkomplikovala, když si jedna z kobyl lehla. Ta situace byla tak kritická, že se mluvilo i o tom, že by ji veterinář musel uspat. Nakonec se ale vystrašené zvíře samo zvedlo. Zřejmě vycítilo, že mu chtějí záchranáři pomoct.

Nakládání koní do přepravního boxu trvalo přes půl hodiny a bylo velmi riskantní, koně totiž sotva chodili.

Záchranná akce nakonec dopadla dobře, teď už bude jenom na nich, jak vše zvládnou, to se ukáže během několika příštích dnů. "Evidentně koníci pookřáli, řehtali na sebe spolu s našimi koňmi, bohužel tedy je nutná karanténa, takže jsme koníky zavřeli do odděleného boxu," řekla chovatelka koní Karolína Bobálová.

Monty a Ary jsou vyhublí a nemocní, několik měsíců totiž koně žili v otřesných podmínkách.

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoční oslava, jak (ne)má být: Muž byl zatčen za orální sex s koněm

Šílené VIDEO: Desetiletá dívka si myslí, že je kůň! Podívejte, jak věrohodně skáče přes překážky

TN.cz / TV Nova / Soňa Vachová,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz