Evropská unie

EU zakázala tradiční vesnickou zabíjačku, tvrdí islamofobové

EU zakázala tradiční vesnickou zabíjačku, tvrdí islamofobové
Zdroj: isifa/MAFRA/jiří salik sláma

Tradiční česká zabíjačka s kamarády a sousedy je prý tabu. Zakázala ji už v roce 2012 Evropská unie.To je text, který sdílí v posledních hodinách zejména ti, co se bojí islámu. Jak obě témata spolu souvisí? Čtěte!

Evropská unie v roce 2012 zakázala pořádání tradiční venkovské zabíjačky. To je zpráva, která se od rána šíří českým facebookem. Není to ale úplně pravda. Realita je mnohem jednodušší a pozitivnější. 
 

Evropská unie bude i dále tolerovat, když si doma zabijete pašíka. Jen se dbá na přísné hygienické regule a také na to, aby se dodržovaly zákony související s chovem domácích zvířat. Jak to přesně je s porážkou doma chovaných zvířat? Kvalitní analýzu najdete na webu deguston.cz.  
 

Zajímavé je, že v roce 2012, kdy Brusel upravoval podmínky porážky domácích zvířat, proběhla tato zpráva bez povšimnutí médií. Češi zůstali v klidu. Věděli, že o tradici nepřijdou. Proč se ale nyní tato zpráva opět objevila na facebooku? Vytáhli ji čeští islamobijci...

Související obsah

Více než dva roky stará zpráva se objevila během víkendu na českém facebooku, kam ji umístila skupina, která bojuje proti islamizaci Evropy.
 


 

Tito lidé upozorňovali zejména na to, že na jedné straně nám EU zakazuje si na návsi porazit prase, zároveň ale Brusel toleruje tzv. halal jídlo. Pod pojmem halal se rozumí "čisté" jídlo pro muslimy. Maso s označením halal vychází z toho, že zvíře bylo rituálně podříznuto a vykrvácelo do země.

tn.cz/sta,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz