Mačeta

Poslední naděje mačetových útočníků padly, soud potvrdil tresty

Poslední naděje mačetových útočníků padly, soud potvrdil tresty
Zdroj: Mediafax

Nejvyšší soud definitivně zhatil naději útočníků z novoborského baru Pivní pomoc. Incident, který vstoupil do povědomí jako mačetový útok, tak s nejvvětší pravděpodobností dostal závěrečnou tečku.

Nejvyšší soud řešil nechvalně proslulý masakr v severočeském baru už na konci roku 2014, ale přepis rozhodnutí se v databázi soudu objevil až nyní.


A dá se říct, že útočníci prohráli na plné čáře. Senát nejvyššího soudu totiž veškeré jejich námitky smetl ze stolu. Soudci naopak připomněli, že útok byl neuvěřitelně zákeřný a brutální.


"Své útoky vedli velkou intenzitou proti celému tělu poškozených, ale zejména vůči jejich hlavám, když konkrétně obviněný V. H., společně s mladistvým „tulipánem“, bezprostředně po příchodu do baru zákeřně zezadu napadl úderem mačetou vedeným velkou intenzitou do oblasti hlavy poškozeného M. K.," píše se mimo jiné v odůvodnění zamítnutí dovolání.


Tresty od pěti let do 17,5 roku, který dostal vůdce útočného "komanda" Vojtěch Husák, tak zůstávají v platnosti a aktéři otřesného útoku za mřížemi.

Související obsah


Teoreticky tedy ještě připadá v úvahu ústavní stížnost, ale i ta má v podstatě nulovou šanci na úspěch.


Mačetový útok se odehrál v srpnu 2011 v Novém Boru. Brutální napadení bylo odvetou za to, že jeden ze štamgastů dal facku drzému romskému výrostkovi, který si vyskakoval na barmanku.


O pár minut později vtrhlo do podniku pětičlenné odvetné komando vyzbrojené mačetami, tyčemi a dalšími zbraněmi. Oběti útoku přežily jen díky rychlému zásahu zdravotníků a štěstí. Incident na severu Čech rozdmýchal protiromské nálady a vedl k řadě demonstrací.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz