Honička

Opilý muž vylezl po honičce z vraku a tvrdil, že je pouze stopař

Opilý muž vylezl po honičce z vraku a tvrdil, že je pouze stopař
Zdroj: TN.cz

Rozbitým autem strážníků, felicií převrácenou na střeše a dvěma zraněními skončila v pátek v noci honička na západním okraji Prahy. Z vraku pronásledované škodovky se vysoukal opilý muž a tvrdil, že neřídil, ale je jen stopař.

Lehce dramatická událost se odehrála kolem 23. hodiny na začátku Prahy v Libušské ulici na příjezdu od Dolních Břežan.

Hlídka obecní policie z nedalekého Vestce se rozhodla zkontrolovat řidiče felicie jedoucí před nimi a zapnula výstražné zařízení.

Blikající maják se stopkou však šoféra naopak vyburcovaly k sešlápnutí plynu a ze staré škodovky se snažil vymáčknout vše, co se dalo.

„Strážníci se ho ve velké rychlosti snažili předjet a zablokovat, on se je pokoušel vytlačit,“ popsal poslední vteřinu před bouračkou svědek z dalšího auta.

Služebnímu vozidlu i felicii se stala osudnou pravotočivá zatáčka. Strážníci ji projeli rovně a skončili s rozbitým předkem za příkopem v porostu. Oba si vzali do péče přivolaní záchranáři, jednoho raději převezli do nemocnice na pozorování.

Zdroj: TN.cz

Felicia dopadla hůř. Zůstala převrácená na střeše v levém příkopu a zbyl z ní jen vrak. Zevnitř se posléze vysoukal opilý muž a rozhodně tvrdil, že auto neřídil, ale nedaleko odtud si ho stopnul. Šofér, kterého údajně viděl poprvé v životě, prý utekl.

Několik policejních hlídek včetně psovoda se psem se i s pomocí hasičů dalo do pátrání po okolí, ale nikde nikdo.

Kdo tedy opravdu řídil, odhalí až další vyšetřování, které si převzala kriminálka. Muž z felicie byl prozatím se zraněním převezen do nemocnice. Ještě předtím stačil policistům nadýchat přes jedno a půl promile alkoholu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Honička

Důležité Události

Píše se na Deník.cz