Nehoda

Vysočinou se přehnala vánice! Po nehodách byla zavřená D1

Hromadné nehody, ve kterých uvízlo až patnáct aut, zablokovaly v pondělí odpoledne dálnici D1 na Vysočině ve směru na Prahu. Vysočinou se totiž, hlavně v okolí Měřína, přehnala sněhová vánice.

Vše začalo nehodou dvou kamionů a tří osobních aut před 16. hodinou. Kvůli mizernému počasí na asi desetikilometrovém úseku havarovalo celkem 15 aut.

"Zatím máme hlášeno jedno lehké zranění," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Máte nějakou fotku či video, jaká je situace na D1? Pošlete nám to na zpravy@nova.cz.

Policisté doporučovali řidičům osobních aut sjet na exitu 134 Měřín a vrátit se na exitu 119 (Velký Beranov) nebo na exitu 112 (Jihlava). "Nicméně i na silnici II. třídy 602, která vede souběžně s dálnici, je situace špatná," upřesnila Kroutilová s tím, že kamiony by měly zůstat na dálnici a čekat.

Po 18. hodině se podařilo alespoň jeden pruh zprůjezdnit, v místě nehod se ale vytvořila kolona dlouhá 12 kilometrů. "Provoz byl obnoven dvěma jízdními pruhy. Kolona má 16 kilometrů se zdržením 120 minut a pomalu se rozjíždí," informovalo po 19. hodině Národní dopravní infocentrum.

Související obsah

Na Vysočině právě v okolí Měřína se odpoledne prohnala sněhová vánice a čerstvě napadlý sníh začal ihned namrzat. "Na silnicích to opravdu hodně klouže a to nejen na dálnici a silnici 602," uzavřela Kroutilová.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

Zákaz sněhuláků! Podporují chtíč, tvrdí duchovní

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz