Vražda

V Holandsku našli tělo muže! Na hrudi měl vytetováno "Lenka"

Na české policisty se obrátili kolegové z Nizozemska. Chtějí pomoci při pátrání po totožnosti oběti brutální vraždy. Je totiž možné, že mrtvý je Čech.

Po vraždě v Holandsku, která se stala loni v dubnu, bylo tělo oběti znetvořeno tak, že se nedalo identifikovat. Teprve nedávno se nizozemským odborníkům podařilo sestavit počítačový model obličeje neznámého muže. 

Byl ve středních letech, zemřel krutou smrtí a nejspíš má něco společného s Českou republikou. To je vše. Více se o tomto muži neví. Tělo neznámého muže se našlo v městské části Rozenburg nedaleko Amsterodamu. Svázané leželo v řece.

"Muž měl podle našich informací prostřelenou hlavu a znetvořený obličej. Proto holandští policisté nemohli zveřejnit jeho fotografii a museli čekat na vypracování počítačového portrétu. Policisté důkladně propátrali celou rozsáhlou databázi hledaných a pohřešovaných. Nikomu z nich ale portrét zavražděného neodpovídá. Na základě fotografie a toho popisu se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při jeho ztotožnění," uvedl pro TV Nova mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Související obsah

Tomu, že by mohl pocházet z  Česka, nasvědčuje tetování na levé straně hrudníku - české dívčí jméno Lenka. Možná to Čech byl, možná ale z České republiky nepocházel, a jen s Češkou jménem Lenka chodil. O to by byl případ složitější.

Detaily případu nizozemští policisté nezveřejnili. Způsob provedení vraždy ale vypadá jako poprava. Mohlo by se jednat třeba o vyřizování účtů mezi zločineckými organizacemi. Ročně zemře mimo Českou republiku přes tři sta našich občanů. Kolik z nich je zavražděno, ministerstvo zahraničí nesleduje.

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz