Loupež

Lupič s mačetou barmanku okradl o několik tisíc. Poznáváte ho?

Useknutím ruky pohrozil v pondělí maskovaný lupič barmance v jedné z pražských heren. Dokonce jí lehce pořezal na ukazováku. To stačilo, aby si odnesl několik tisíc korun.

Přepadení se odehrálo v pondělí 2. února zhruba v půl páté ráno. Maskovaný lupič přepadl hernu v ulici Antala Staška na Praze 4. "Muž přistoupil k ženě za barem a přiložil jí mačetu k ruce na pultu. Následně vyžadoval vydání finanční hotovosti, kterou mu přes předchozí odpor a z obavy o svůj život žena vydala," popsal loupež mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Lupič pak z místa činu utekl směrem k ulici Zelený pruh. "Při přepadení ženu zranil. Utrpěla povrchové řezné zranění na ukazováku levé ruky," dodal mluvčí. Muž byl vysoký asi 190 centimetrů a měl vrásky pod očima.

Související obsah

Na hlavě měl při přepadení šedou kuklu, takže mu nebylo vidět do obličeje. Na sobě měl zimní omšelou bundu béžovo zelené barvy s kapucí, kterou si také nasadil na hlavu. Mluvil plynule česky bez vady řeči.

Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin loupež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. "V případě, že muže na videu poznáváte, nebo máte jakékoliv informace k případu, kontaktujte linku 158," vyzval policejní mluvčí veřejnost.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz