Sms

"Uřízli mi prst, sežeň 20 milionů," napsal kluk ze Svitav v SMS matce

Velmi nevybíravým způsobem si vystřelil ze své matky šestnáctiletý mladík ze Svitav. Z kamarádova telefonu ji poslal SMS zprávu, že ho unesli a pachatelé chtějí výkupné. Vystrašená matka zalarmovala policisty a ti zjistili, že se jedná o žert. Trestu chlapec ale zřejmě neujde.

Policisté mají sami děti a vědí, jak se rodiče mohou cítit. Případ mučeného chlapce ze Svitav je proto velmi zasáhl a začali ho ihned hledat. Nejapný vtipálek totiž své matce napsal:  "Mami, prosím, pomoc mi. Jsem v lese, uřízli mi prst...Do zítřejšího večera sežeň dvacet milionů korun..."

Kdo by mohl být únosce, a proč si vybral právě tohle dítě? Chlapec je ze Svitav, do školy chodí v Ústí nad Orlicí. Hlídky navštívili i učiliště a třídu, kam kluk chodí - a tam ho i nalezli. Své jednání vysvětloval jako dobrý vtip. Textovou zprávu napsal z kamarádova telefonu a čekal, co se bude dít. 

"Možná to bylo třeba na rodinu, pozor, starejte se o mne víc, nebo  to byla hloupá hra," řekl o jednání chlapce Jan Lašek, psycholog z Univerzity Hradec Králové.

Související obsah

Jenže ta nezůstane bez trestu. Za to, že si vymyslel únos, bude platit. A padne na to mnohaměsíční kapesné. A stejnou částku možná zaplatí i osmnáctiletý mladík, který ztratil o Vánocích telefon. Bál se rodičů, a tak si vymyslel, že ho u Lanškrouna přepadli tři muži. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Netradiční záchrana končetiny: Číňan si uřízl ruku, lékař mu ji přišil k noze

Mňau-mňau a fik. Nešťastný teenager si v drogovém opojení uřízl penis

pet, TN.cz

K tématu Sms

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz