APLIKACE TN.CZ
Chřipka

Chřipka paralyzovala Česko! V nemocnicích nemá kdo léčit

V České republice stále pokračuje plošná epidemie chřipky. Dosud si vyžádala šest obětí, a některé nemocnice nyní hlásí problémy i kvůli nemocnému personálu.

Situace se od minulého týdne téměř nezměnila. Zatím poslední čísla o výskytech chřipky mluvila o tom, že největší problémy s chřipkovými virózami mají lidé ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Obdobně je na tom třeba kraj Královéhradecký a Pardubický.

Velký problém ale teď neřeší jen pacienti, ale už i mnoho nemocnic. Chřipka se totiž šíří i mezi personálem. Nemocní jsou doktoři i zdravotní sestry. Třeba v některých nemocnicích v Plzeňském kraji onemocněla až polovina personálu na některých odděleních a lékaři museli zaskakovat za směny nemocných kolegů, aby nemuseli oddělení uzavřít. Časté jsou také zákazy veškerých návštěv nemocných.

Jak se bude situace dál vyvíjet? Kdy začne epidemie ochabovat? Jaké jsou nejčastější mýty o chřipce, které se mezi námi šíří a které zbytečně komplikují prevenci a léčbu? Sledujte Televizní noviny od 19:30 na TV Nova a dozvíte se odpovědi.

vrl, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz