Býk

Býk "Rambo" šokuje internet. Podvrh nebo realita?

Býk "Rambo" šokuje internet. Podvrh nebo realita?
Zdroj: YouTube.com

Internet v pravidelných intervalech oblétají fotky a videa bizarně osvalených býků, kteří vypadají, jako by dostali pořádnou porci steroidů před kulturistickou soutěží. Je to podivná hříčka přírody nebo výsledek lidských pokusů?

Fotografii dokonce používaly některé ekologické organizace protestující proti genetickým modifikacím jako odstrašující případ výsledků genetického inženýrství. Vysvětlení je však mnohem jednodušší a přirozenější.

Jde totiž o speciální plemeno býka Belgian blue, vyšlechtěné v devatenáctém století v Anglii. Plemeno se vyznačuje velmi specifickým defektem, který mu téměř zdvojnásobuje množství vytvořené svalové hmoty, které se přiléhavě nazývá "dvojí osvalení."

Související obsah

Od klasických krav se liší hlavně množstvím konzumovatelné svalové hmoty, která u nich dosahuje až 40 procent váhy. Díky narušenému ukládání tuku je jejich maso velmi zdravé a netučné, sehnat jej je však opravdový oříšek. Na světovém trhu totiž tvoří maso těchto krav jen asi jednoprocentní podíl.

Chovat toto speciální plemeno však není jen tak. Rozmnožuje se sice klasicky, nicméně mláďata se v drtivé většině případů rodí císařským řezem v důsledku velmi častého zúžení porodních cest u matek.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz