Teenagerka

Ve dvanácti založila firmu, v patnácti je milionářka!

Ve dvanácti založila firmu, v patnácti je milionářka!
Zdroj: Instagram

Místo toho, aby s kamarádkami zkoušela make-up a koukala na kreslené filmy, si Noa Mintz ve dvanácti letech založila vlastní firmu nabízející opatřovatelské služby. Teď je jí patnáct a má lepší plat než spousta dospělých.

Když trávila čas se svými čtyřmi sourozenci a chůvou, vždycky našla nějakou chybu. Z její víry, že to musí jít i lépe, se zrodil podnik starající se o děti 190 klientů. 75 chův, které Noa zaměstnává, vydělávají 50 až 80 tisíc dolarů (tedy 1,2 až 1,9 milionu korun) ročně. Jejich šéfová si účtuje 15%, což dá ročně dohromady téměř 700 tisíc dolarů (asi 16 milionů korun)!


"Když teď říkám zákazníkům, že jsem na střední, zní to asi lépe, než základní škola. Jaká máma by věřila někomu tak mladému?“ řekla Noa online magazínu nypost.com. "Vždycky jim říkám ‚nenechte se zmást mým věkem‘!“ dodala mladá Newyorčanka.
 

Teď přijala do firmy výkonnou ředitelku, aby mohla vzít rodinu na lyžařskou dovolenou - poslední tři roky prý na volno nebyl čas. Se svou zástupkyní je však denně v kontaktu: "Denně si voláme a píšeme maily. Ona prostě neumí vypnout!“ uvedla Allison Johnsonová, zástupkyně patnáctileté podnikatelky.

hrb, TN.cz, TN.cz/nypost.com
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz