Daniel Landa

Landa se chystá oživit rasistický Orlík! Zazpívá znovu jeho texty

Landa se chystá oživit rasistický Orlík! Zazpívá znovu jeho texty

Zpěvák a hudebník Daniel Landa chystá letos obří koncert. To by samo o sobě nebylo nijak zajímavou zprávou - nebýt drobného detailu, že Landa plánuje předvést i 25 let starou produkci své dávno mrtvé kapely Orlík. Ta přitom bývala otevřeně rasistická a dnes by některé její texty patrně porušovaly zákon.

O plánovaném oživení produkce kapely Orlík při Landově záříjovém koncertu v Praze-Letňanech, informoval server Borovan.cz. Koncert nazvaný "Velekoncert" Landa plánuje pojmout ve velkém stylu.

Nebude chybět ani symfonický orchestr, obří projekce a účast by si Daniel Landa představoval asi kolem stovky tisíc lidí. Koncert totiž zařadil mezi své "kejkle", ke kterým se zavázal. Kromě potápění se žraloky mezi nimi je i pokus přitáhnout na koncert právě 100 tisíc lidí.

Související obsah

Pokus oprášit po více než 25 letech skladby rasistické a neonacistické kapely Orlík by Landovi mohl na koncert přilákat české neonacisty. Ne každá skladba skupiny je v rozporu se zákonem, takže bude důležité, které písně si Landa zvolí.

Kapelu Orlík Landa založil v roce 1988 společně s hercem Davidem Matáskem. Fungovala zhruba dva roky a její hity si oblíbili čeští neonacisté, jejichž hnutí tu krátce po revoluci začalo vznikat.

Související obsah

Landa se přitom k Orlíku už několikrát vyjadřoval a spíše si při tom sypal popel na hlavu, i když existenci kapely ani její produkci přímo neodsoudil. "Dnešním úhlem pohledu na Orlík nejde nahlížet. Všichni vědí všechno, ale tenkrát nikdo nevěděl nic. Vzpomínám na to tak, že to nebylo tak příšerné, jak se to prezentuje. A Orlík nebyli zdaleka takoví masoví vrahové a té nadsázky tam byla velká porce, než to dnes vypadá. Myslím, že by to mělo zůstat v těch letech, kde to je. Je to takový pukavec v podzemí a strašně smrdí," řekl Landa před časem například v MF Dnes.

Zdá se, že mu už Orlík tolik nesmrdí, pokud chce jeho hity zpívat z pódia před plánovaným stotisícovým davem. Tzv. Velekoncert se má uskutečnit 12. září v Praze-Letňanech. Kromě avizované produkce Orlíku by tahákem na koncert měl být i fakt, že jen na tomto koncertě se bude prodávat nové Landovo album Žito. V klasickém prodeji se album objeví až před vánočními svátky.

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz