železniční přejezd

VIDEO: Hazardér na přejezdu. Mohl zabít sebe i jiné!

Sto dvacet nehod, při kterých zemřelo 40 lidí. To je loňská bilance střetů na železničních přejezdech s červenými výstražnými světly. Řidiči velmi riskují a ukazuje to i čerstvý případ z Pardubicka - neuvěřitelnou situaci natočila kamera televize Nova.

Televizní štáb s Petrem Brzkem právě jel z natáčení. Jedeme na natáčení. Už z dálky byla vidět červená světla. Reportážní vůz spořádaně zastavil před přejezdem, ale řidič v protisměru jel dál. Těsně za ním spadly závory. "Buď se nevěnoval řízení, nesleduje nebo ten přejezd vědomě chtěl stihnout přejet," odhadl možnosti chování řidiče dopravní policista Michal Kočí z Pardubic.

Řidič buď riskoval nebo nedával pozor. V obou případech mu hrozila smrt. Srážka s vlakem má totiž skoro vždy jasného vítěze. "V roce 2014 se na přejezdech se světelnou signalizací se závorami nebo bez závor událo 120 nehod a zemřelo 40 lidí," potvrdil Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce.

Podobný případ se odehrál na Blanensku. Tentokrát byl hlavním aktérem chodec a smrti unikl doslova o vlásek. Vlak mu dokonce zul botu. Více zde: VIDEO: Tenhle muž se znovu narodil. Rychlík mu ve 120 km/h sundal botu

Řidič zmiňované dodávky na Pardubicku riskoval neméně. Rozjetý vlak by vůz nejspíš rozpáral. Se spolujezdcem si mohou gratulovat, že přežili. Pocítí to ale jejich peněženka. "Na místě by byl řidič pokutován blokovou pokutou ve výši 2 500 Kč a pěti body v kartě řidiče. Ve správním řízení mu hrozí pětitisícová pokuta," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie si už kamerový záznam vyžádala a chce řidiče najít a vyslechnout.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz