Dvojčata

Nikdo nevěří, že jsou dvojčata: Jedna je bílá, druhá černá!

Nikdo nevěří, že jsou dvojčata: Jedna je bílá, druhá černá!
Zdroj: facebook.com

Jsou rozdílné jako den a noc a nikdo by netipoval, že jsou sestry, a navíc ještě dvojčata. Lucy a Maria Aylmerovi se narodily každá úplně jiná. Může za to rasová odlišnost jejich předků.

Lucy má rovné zrzavé vlasy, plavou pleť a modré oči. Její sestra Maria má naopak černou kudrnatou hřívu, daleko tmavší pleť a hnědě oči. Těžko byste si mohli představit odlišnější sourozence, píše internetový Daily Mail. Sestry se narodily jako dvojvaječná dvojčata a každá tak po svých rodičích zdědila jiné geny.

Matka dvojčat Donna je z poloviny jamajského původu a otec Vince je běloch. Oba byli ohromení, když svoje dcery poprvé uviděli, protože z obrázků na ultrazvuku se odlišná barva pleti samozřejmě zjistit nedokáže. Nikdo tedy netušil, že budou tak rozdílné a zaskočená byla dokonce i porodní asistentka.

Zdroj: facebook.com

Osmnáctileté dívky z Gloucesteru v Británii mají ještě tři další sourozence, kteří mají barvu pleti někde mezi Lucy a Mariou. Lucy je přesvědčená o tom, že je po babičce, která měla úplně stejně světlý odstín pleti, jako má teď ona.

Dívky tak nemohly ani využívat výhody, které dvojčata mají. Jako vyměňovat se ve škole při zkoušení. Nikdo jim zkrátka nevěřil, že jsou sestry, a to ani tehdy, když se stejně oblékly. Někteří kamarádi po nich prý chtěli ukázat osobní doklady, aby jim věřili.

Související obsah

Lucy a Maria mají kromě vzhledu odlišné i zájmy a povahu. Stydlivá Lucy studuje umění a design, společenská Maria naproti tomu studuje práva.

Neidentická dvojčata pocházejí z oddělených vajíček, takže mohou zdědit odlišné geny. Matka dvojčat Dona kvůli svému původu nesla geny jak pro bílou, tak pro černou pleť. Lidé s afro-karibskými kořeny často mají podíl evropské DNA, kvůli dřívějšímu obchodu s otroky. To zvyšuje šanci, že alespoň jedno z dvojčat bude bílé.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokované batole: Klučina poprvé vidí své dvě zcela stejné sestřičky. Mamííí, co to je?

Nejslavnější dvojčata světa už nejsou stejná! Mary Kate Olsen si nechala udělat plastiku

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz