Tunel Blanka

Krnáčová k Blance: Projektanti jsou blbí a navrhl to nějaký debil

Tunel Blanka se podle posledních informací letos opět neotevře. Zpackaný projekt, který bude stát zřejmě okolo 43 miliard, narazil na další překážku. Budou se muset vyměnit kabely. Otevření tunelového komplexu se jen tak nedočkáme!

Otevření Blanky se musí odložit kvůli tomu, že byly použity kabely pro suchý tunel. Nový termín otevření není znám. Město zatím nepotvrdilo jak dlouho bude výměna kabelů trvat, ani to, kolik jich bude potřeba vyměnit. Mluvilo se i o všech. To je ale podle některých nesmysl.

Jak hlavní město bude dál postupovat a jak to bude řešit, oznámí ve čtvrtek - po schůzce s právníky. Vinu za poškozené kabely v tunelu si teď všichni, co na projektu pracovali, přehazují jeden na druhého. Více ZDE

Primátorka Adriana Krnáčová zuří. Na otázku TV Nova, kdo ten projekt navrhoval, odpověděla naštvaně „asi nějaký debil“. Podle ní jsou na vině dodavatelé a předchozí vedení.

Celý rozhovor s pražskou primátorkou:

Za projektem stojí společnost SATRA, ta s primátorkou nesouhlasí a podle ní reagovala nepřiměřeně, když určila jasně viníka problému. Firma ve svém prohlášení tvrdí, že problém řeší několik soudních znalců a zatím nejsou známy výsledky. Zde je celé vyjádření společnosti SATRA k problematice kabelů v tunelu Blanka.

Související obsah

  

Problém s poškozenými kabely již delší dobu řeší několik soudních znalců jak pro hlavní město Praha, tak pro pojišťovnu. Zatím jsme neměli možnost se s výsledky těchto znaleckých posudků seznámit. Proto nás překvapuje výrok paní primátorky, ve kterém jasně určuje viníka problému a opovržlivě se vyjadřuje o specialistech naší společnosti. Pro informaci uvádíme, že tito specialisté mají za sebou úspěšné projekty řady silničních tunelů a to nejen v Praze (Strahov, Zlíchov, Mrázovka) v Brně (Tunel Dobrovského) a na českých a slovenských dálnicích (Panenská, Klimkovice, Libouchec, Cholupice, Lochkov, Sítina, Horelica, atd.). Domníváme se, že paní primátorka na dotazy novinářů reagovala nepřiměřeně a v odpovědi využila neověřené domněnky některých svých poradců. Naše společnost se k výsledkům znaleckých posudků pochopitelně vyjádří.


Konstrukce ražených i hloubených tunelů jsou navrženy jako vodotěsné. Návrh technického řešení tunelů včetně předmětné kabeláže odpovídá platným technickým i bezpečnostním předpisům.

PSALI JSME:

Tunel Blanka v prosinci neotevřou. Prý až v březnu

Den D tunelu Blanka je 2. prosinec, konečně se otevře řidičům!

Prahu spasí před Blankou už jen Stallone, vtipkují aktivisté

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tunel Blanka

Důležité Události

Píše se na Deník.cz