Ovoce

Pravda o ovoci a zelenině! Seznam toho, které je nebezpečné

Pravda o ovoci a zelenině! Seznam toho, které je nebezpečné
Zdroj: Thinkstockphotos

Odborníci zveřejnili seznam prodávaného ovoce a zeleniny, které obsahují nejvíce pesticidů. Podívejte se, ve kterých druzích našli nejvíc chemie.

Říká se, že jablko denně a nemusíte k doktorovi. Jenže to by nesmělo být plné pesticidů. Právě jablka jsou na tom z hlediska kontaminace chemií podle agentury Environmental Working Group nejhůře.

Celkově našli pesticidy v 65 procentech zkoumaných druhů ovoce a zeleniny, což není právě dobrá zpráva. Pesticidy jsou totiž spojovány s vývojovými poruchami u dětí, mohou být karcinogenní nebo negativně ovlivnit endokrinní systém. "O pesticidech se dlouho říkalo, jak jsou neškodné, dokud se nezjistilo, že nejsou," konstatuje Sonya Lunderová z EWG.

Související obsah

Podívejte se na seznam nejzamořenějšího a nejčistšího ovoce a zeleniny, které jsou běžně dostupné i v českých obchodech.
 

Zdroj: TN.cz
Zdroj: TN.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Trik: Jak rychle oloupat mandarinku?

Ohromující video: 6 druhů ovoce, které jíme špatně

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ovoce

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz