Sněmovna

PŘÍMÝ PŘENOS: Sněmovna rozhodne o vydání exprimátora

PŘÍMÝ PŘENOS: Sněmovna rozhodne o vydání exprimátora
Zdroj: ČTK

Poslanecká sněmovna bude dnes od 14 hodin rozhodovat o vydání bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody policii. Mimo toho také poslance čeká rozhodnutí o druhém důchodovém pilíři či projednávání novely energetického zákona.

Bývalého primátora Svobodu chce policie obvinit za sjednání smlouvy s právníkem a současným senátorem Václavem Láskou. Ta se měla týkat prověření některých zakázek dopravního podniku. Ve smlouvě figuruje částka kolem jednoho milionu korun a Bohuslav Svoboda ji měl uzavřít bez projednání s ostatními radními.

Na programu je také novela zákona, která by měla zrušit možnost lidí vstoupit do druhého důchodového pilíře, se kterým již politici do budoucna nepočítají. K úplnému zrušení by podle vládních plánů mělo dojít příští rok.

Novela zákona o energetice, kterou mají poslanci na stole v druhém čtení, by měla stanovit jasný způsob výběru za obnovitelné zdroje energie a měla by lidem vrátit možnost namontovat si malé sluneční panely na vlastní střechu bez zbytečné byrokracie. Energetický regulační úřad však varuje, že dodnes nikdo nevyčíslil možné dopady nového zákona na státní rozpočet.

Tento týden schůze probíhá výjimečně jen do pátku, o víkendu totiž probíhá sjezd ČSSD. Poslanci tedy budou jednat do čtvrtka a pokračovat budou od pondělí.

jox, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz