Sebevražda

Co je za smrtí Dominiky, Niny a Zdenky? Spolužáci promluvili!

Co je za smrtí Dominiky, Niny a Zdenky? Spolužáci promluvili!
Zdroj: tvnoviny.sk

Tři školačky spáchaly o jarních prázdninách sebevraždu. Dvě se zastřelily otcovou zbraní, třetí skočila z okna. Jejich zdrcení spolužáci teď prozradili, proč si dívky zvolily dobrovolnou smrt.

Po prázdninách už do školy nenastoupily. Na základní škole v Piešťanech, v Suché nad Parnou u Trnavy a na střední škole v Nových Zámcích vane černá zástava. Dominika (14), Nina (14) a Zdenka (16) spáchaly sebevraždu. Dominika a Zdenka se střelily do hlavy otcovou legálně drženou školní zbraní, Nina skočila ze 7. patra. Za jejich smrtí stojí nespočet otazníků. U ani jedné z nich není jasné, proč se vlastně zabily. Nalézt odpověď na tuto otázku se pokusili jejich spolužáci, uvedl portál tvnoviny.sk.

Co je příčinou takového neštěstí?

Problémem podle nich je, že se mladé dívky dnes na sociálních sítích svěřují se vším. Častokrát i s věcmi, které by si měly nechat jen pro sebe. Ten tlak na ně je pak obrovský a nezvladatelný. Jiné zase problémy dusí v sobě. Důvodů je mnoho, měli by však nastoupit rodiče. Kde jsou?

Související obsah

"Rodiče by se měli učit chápat své děti, porozumět jim pomoci v každé situaci," tvrdí psycholožka Anna Uhrová, "V první řadě by měla být rodina, pak přátelé, kamarádi. Ne naopak," dodává.

I když mají s rodiči přátelský vztah, s mnohým se jim děti nesvěřují. Prý by je nepochopili, protože jsou pro ně stále jen dětmi.

Podívejte se na reportáž portálu tvnoviny.sk :

 


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz