Bolest hlavy

Bolest hlavy: Tohle jsou nejčastější příčiny! VELKÝ PŘEHLED

Bolest hlavy: Tohle jsou nejčastější příčiny! VELKÝ PŘEHLED

Bolesti hlavy jsou čím dál větší strašák. A je jedno, jestli jde o migrénu, která sice útočí jednou za čas, ale je o to úpornější, nebo o dlouhodobou jemnou bolest, která brání soustředění a práci.

Pro mnohé je zdroj bolesti stále tajemstvím. A to je špatně, protože změnou některých návyků je možné bolest hlavy nejen ztlumit, ale i zcela odstranit. V podstatě se dají příčiny bolesti rozdělit na ty, které můžeme ovlivnit a ty které ovlivnit nejde.

Vnitřní příčiny

Mezi známé příčiny patří nedostatečný pitný režim. Lékaři doporučují vypít denně minimálně 2 liry tekutin. Nejlépe čistou neslazenou vodu bez bublinek. Bolest může vyvolat i některé jídlo. Jaké? Přečtěte si ve speciálním článku TADY.

Bolest hlavy velmi často vzniká v oblasti krční páteře. Ta může být vyvolána například špatnou pozicí při sezení nebo stereotypními pohyby například při práci na zahrádce nebo u pásu.

Související obsah

Migrény vyvolává i dlouhodobý stres, nebo úzkost. Nadměrná psychická zátěž totiž vede ke zvýšení napětí svalů nebo k vyššímu krevnímu tlaku, což mohou být spouštěče bolesti.

K dalším faktorům patří pobyt v hlučném, nevětraném, znečištěném, prašném nebo špatně osvětleném (příliš světla škodí stejně jako jeho nedostatek) prostoru. Lékaři varují i před dlouhým sledováním televize nebo dlouhou prací na počítači či tabletu. Dobré kondici nepřispívá ani extrémní mráz nebo naopak vysoké teploty.

Vnější příčiny

Tyto faktory bohužel nejsme schopni příliš ovlivnit. Patří mezi ně změny počasí, poruchy sluneční aktivity, zemětřesení nebo i znečistění životního prostředí. Vliv moderních technologií jako jsou signály televize, mobilního telefonu nebo wi-fi zatím žádná vědecká studie nepotvrdila. Spekuluje se o něm ale už dlouhá léta.

Příčin vnitřních i vnějších je samozřejmě mnohem více a můžou výt u každého individuální. Každopádně pokud problémy přetrvávají, je třeba urychleně vyhledat lékaře. Bolest hlavy totiž může značit závažné fyzické problémy, dokonce i cévní onemocnění, nebo nádory v oblasti mozku.
 

hrb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz