Dívka

Michalka už slaví 8. narozeniny! Lékaři stále neví, proč se třese

Malá Míša Zahradníková z Třebechovic pod Orebem, která trpí záhadnou nemocí a stále se třese, právě oslavila své osmé narozeniny. Její rodiče se neustále snaží najít příčinu potíží, ale zatím ví jen to, že nemoc je podobná dětské mozkové obrně.

Osm svíček na dortu symbolizuje i osm let tápání lékařů i Míšiny rodiny. Dívku sice nic nebolí, ale svoje tělo neovládá a nerozbalí si sama ani dárek k narozeninám. Zmírnit její třes dokáže intenzivní rehabilitace a na ni se teď rodina zaměřuje.

"V diagnóze není stále posun, doktoři říkají, že není co léčit," říká Míšin otec Pavel Zahradník. Rodina má za sebou řadu vyšetření, jako účinná se zatím jeví pouze rehabilitace. Ta ovšem třes jenom zmírňuje.

"Známý, který Míšu vidí jednou za čas, říkají, že se jim zdá malinko lepší. Věříme, že jdeme správným směrem," doufá Míšina maminka Petra Zahradníková. Dvě měsíční kúry ovšem stojí až sto padesát tisíc korun. "Chtěli bychom poděkovat všem, kteří stále posílají víčka, na Míšu myslí, a tím víčkem si na ni vzpomenou," říkají rodiče nemocné holčičky.

Přispět Míše na léčbu můžete i vy. Potřebné informace najdete na speciálním webu ZDE nebo na telefonním čísle: 724 011 896. Číslo účtu, kam můžete Michalce přispět, je následující: 670100-2205481951/6210. 

Zatímco dívčiny vrstevníci mají kola nebo lyže, u Zahradníků se hromadí rehabilitační pomůcky. Míša hodně času tráví v takzvaném vertikalizačním stojanu - ten zvyšuje šanci, že sama udělá svůj první krok. 

Související obsah

Míša už navštěvuje speciální školu. Baví ji matematika a právě i cvičení. Rodiče spoléhají na pomoc ze zahraničí. V České republice se totiž nenašel jediný specialista, který by jí dokázal pomoci.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz