Miliardář

Miliardář se v televizi přiznal k vraždě. Omylem

Miliardář se v televizi přiznal k vraždě. Omylem
přiznal se k vraždě v dokumentu pro HBO | Zdroj: isifa.com

Přes třicet let byla postava miliardáře Roberta Dursta obestřena podezřením z několikanásobné vraždy. Policie však neměla dostatek důkazů a Durst měl naproti tomu peníze na nejlepší právníky v zemi. Nakonec se nechtěně přiznal sám!

Policie dědice realitního impéria podezřívala z vraždy jeho mluvčí a zapisovatelky, které se měl dopustit před Vánocemi v roce 2000. Teprve teď, po patnácti letech, se zdá, že vrah svému trestu neunikne. Za vraždu prvního stupně ho v sobotu v New Orleans zatkla policie, uvedl to deník New York Post.


Nejmenovaný zdroj řekl deníku The Los Angeles Times, že podle vyšetřovatelů Durst zastřelil svou mluvčí proto, aby nemohla svědčit v případu záhadného zmizení jeho manželky Kathie v roce 1982. Těsně potom, co se policie pokoušela asistentku kontaktovat, aby o zmizení vypovídala, dostal Durst zřejmě strach z toho, co by policii řekla, a tak svou asistentku zabil.


Z vraždy se usvědčil prakticky sám. Den po jeho zatčení odvysílala televizní stanice HBO dokument o jeho životě, v jehož závěru se miliardář mimo kamery přiznal k několikanásobné vraždě. Nejspíš zapomněl, že má na sobě stále připevněný mikrofon, odešel do koupelny, a tam sám k sobě pronesl “Je to tu. Chytili tě. Takové neštěstí… Co jsem to k sakru udělal? … Všechny jsem je zabil, samozřejmě.“


Durst takto reagoval především kvůli nově nalezeným důkazům, které ho potenciálně usvědčily z vraždy. Jedná se o dopis, který před lety napsal své asistentce. Stejným rukopisem byl před patnácti lety napsán i anonymní vzkaz policii, ve kterém prozradil, kde naleznou její mrtvé tělo. Kromě rukopisu ho prozradila také pravopisná chyba v adrese – místo „Beverly Hills“ napsal na obou obálkách „Beverley Hills“. V dokumentu přitom sám Durst pronesl, že jediný, kdo mohl anonymní dopis poslat, byl vrah.

Související obsah


Durstovi právníci tvrdí, že zadržení nesouvisí s novými důkazy, ale je načasováno s uvedením televizního dokumentu. Jeden z nich zároveň prohlásil, že celá léta byl jeho klient nevinný a na tom se nic nemění.


Kromě zmíněných dvou vražd má na Durst na svědomí také smrt svého souseda, jehož tělo bylo nalezeno v moři rozřezané na kusy. Kvůli této vraždě stanul miliardář před soudem již v roce 2003. Po prvotním odvolání se na zabití v sebeobraně, se vrah nakonec přiznal. Kvůli psychické poruše, kterou mu lékaři diagnostikovali, ho však porota osvobodila.


Úlevu z toho, že byl Robert Durst konečně zatčen, vyjádřil jeho mladší bratr Douglas, který svého bratra považoval za skutečného psychopata. Obvinil ho například z nedovoleného vniknutí do svého domu. “Kdyby měl příležitost, zabil by mě,“ řekl Robert Durst o svém bratrovi.

ČTĚTE TAKÉ:

Půjde sedět? Třináctiletý kluk zastřelil otce a bratra

PODVRH, NEBO PRAVDA? Objevilo se video, jak islámští radikálové natáčejí popravy rukojmí

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz