žebrání

Čech s rodinou už dva měsíce žebrá v Thajsku! Proč?

Čech s rodinou už dva měsíce žebrá v Thajsku! Proč?
Zdroj: Ben Wood

Čech Lukáš Matěna odcestoval na přelomu roku i s rodinou na dovolenou do exotického Thajska. V zemi je ovšem kvůli velké smůle dodnes a aby rodinu uživil, vydělává žebráním na ulici.

Poprvé se zprávy o Lukáši Matěnovi hrajícím na kytaru a zpívajícím  na thajském ostrově Phuket objevily v polovině ledna. Žebrání je totiž v Thajsku zakázané a Matěna se tak velmi rychle dostal do hledáčku místní policie.


Policisté ho sice nezavřeli, ale z ostrova ho vyhnali a dali mu najevo, že pokud potřebuje pro sebe a svou rodinu peníze, udělá nejlépe, když se obrátí na českou ambasádu.Nyní to ovšem vypadá, že Matěna i s rodinou i o dva měsíce později stále vězí v Thajsku a stále si vydělává hraním na kytaru a zpěvem. Jen se z Phuketu přesunul do metropole Bangkoku a na ulici ho doprovázejí tři malé děti.


Kvůli dítěti rodina v Thajsku vlastně uvízla. Na začátku ledna totiž Matěnova dcerka Rebeka využila chvilkové nepozornosti rodičů a utekla jim. Bohužel však vběhla přímo pod přijíždějící auto a skončila s třikrát zlomenou čelistí.


Ošetření, které vyšlo na více než půl milionu korun, sice zaplatil řidič, který dívenku srazil, ale rodině už nikdo nezaplatil prodloužený pobyt, jídlo ani ubytování. I tak je nicméně podivné, že i po takové době není rodina Matěnova zpátky v ČR.

pez, TN.cz

K tématu žebrání

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz