Umění

Vtipálci dali do muzea mazanici z IKEA, experti ji ocenili na miliony!

Opravdu husarský kousek se povedl vtipálkům, kteří do muzea umění v nizozemském Arnhemu narafičili mezi cenné exponáty laciný obraz z IKEA. Návštěvníci totiž nic nepoznali.

Komici z youtubového kanálu Lifehunters TV předvedli, že za moderní umění se dá vydávat opravdu cokoliv. V řetězci IKEA koupili za 10 eur lacinou reprodukci znázorňující velrybu, na jejímž hřbetě trůní prapodivný stroj.


Lacinou patlaninu pak nenápadně pronesli do muzea moderního umění v holandském Arnhemu a ptali se kolemjdoucích, co si o obraze myslí.


Návštěvníci byli z laciného obrázku veskrze nadšení, pátrali po jeho hlubším smyslu a líbil se jim. Vtipálek dovedl fór k dokonalosti tím, že tvrdil, že dílo namaloval slavný švédský malíř IKE Andrews. Ani tak ovšem nikdo název IKEA ve jméně nerozluštil.

Související obsah


Nejvtipnější ovšem bylo, když měli milovníci umění odhadnout, kolik "veledílo" z obchoďáku asi tak může stát. Zatímco ten nejzdrženlivější tipoval tisíc eur, padaly i sumy mnohonásobně vyšší.


Největší střelec dokonce tipnul dva a půl milionu eur, tedy skoro sedmdesát milionů korun. Jaké bylo ovšem překvapení slovutných znalců, když zjistili, že byli napálení? Podívejte se na video pod titulkem článku.

ČTĚTE TAKÉ:

Výstava obrazů z pubického ochlupení, chcete to vidět?

Jonáš Ledecký maluje nahé ženy! Podobá se na taťku Janka?

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz