Marek Šnajdr

Tři poslanci "pumpnou" státní pokladnu o miliony odškodného

Tři poslanci "pumpnou" státní pokladnu o miliony odškodného
Zdroj: Mediafax

Odškodnění poslanců Tluchoře, Šnajdra a Fuksy za jejich stíhání kvůli "politickým trafikám" nás vyjde draho. Daňoví poplatníci jim vyplatí dohromady miliony. Přesná částka ještě není jistá, ale poslanci požadují nejméně tolik, kolik si vydělali jako poslanci za čtyři roky. Dohoda o mimosoudním vyrovnání je před podpisem, píše dnešní Právo.

Dohoda o odškodnění exposlanců ODS Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy za stíhání v souvislosti s „politickými trafikami“ je prakticky před podpisem. Právu to potvrdily zdroje obeznámené s případem.

Podrobnosti dohody nejsou známy a zveřejní je podle dosavadních interních dohod ministerstvo spravedlnosti, které vyjednávání se všemi třemi bývalými poslanci vede. Ovšem až ve chvíli, kdy bude podepsána. Ve stejný okamžik by pravděpodobně měly ustat i soudní spory se státem, které už běží.  Šnajdrův spor byl odročen minulý týden kvůli nemoci soudce, v Tluchořově kauze nebylo jednání doposud nařízeno.

Přesto na soudech jejich věci leží a v každé jde zhruba o čtyři milióny korun. Přibližně po třech miliónech činí odškodnění za morální újmu a zničenou politickou kariéru. "Existuje už vyjednaný text. Jedná se o podpisu,“ řekl Právu zdroj obeznámený s případem. Ministerstvo spravedlnosti je ve formulacích opatrnější.

Podle právního zástupce Šnajdra Petra Tomana se požadavky jednotlivých poslanců sice liší, ne ale řádově. Nejvyšší položku jejich nároku tvoří třímiliónová částka za morální újmu. Právníci ji spočítali coby výši základního platu českého poslance po dobu jednoho volebního období. O mimosoudní dohodu usilují všichni.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Marek Šnajdr

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Krátká zpráva

Policie prověřuje lidi okolo prezidenta Zemana

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje lidi z okolí prezidenta Miloše Zemana, zda se nedopustili neposkytnutí pomoci a padělání a přisvojení pravomoci úřední osoby. Informaci přinesl portál Aktuálně.cz.

Píše se na Deník.cz