Letecká katastrofa

ŠOK A SLZY: Rodiny obětí jsou na letišti! Tragédii nepřežilo 16 dětí

ŠOK A SLZY: Rodiny obětí jsou na letišti! Tragédii nepřežilo 16 dětí
Zdroj: APTN

Tragickou leteckou katastrofu Airbusu A320, který se dnes dopoledne cestou z Barcelony do Düsseldorfu zřítil ve francouzských Alpách, nikdo nepřežil. Zdrcení příbuzní 150 obětí se scházejí na německém letišti.

Podle Bildu bylo mezi oběťmi i 16 školáků z gymnázia v města Haltern. Ti se vraceli z výměnného pobytu. Doprovázely je dvě učitelky.

Gymnázium Josepha Königa, kde se studenti učili, okamžitě zrušilo dnešní výuku. Aerolinky potvrdily informace, že neštěstí nepřežily i dvě malé děti. Bližší informace o nic zatím nejsou dostupné.

Neštěstí se stalo nad francouzskými Alpami. Stroj dopadl poblíž města Dignes. Letadlo patří německé nízkonákladové společnosti Germanwings, která spadá pod Lufthansu.

Na palubě bylo 144 cestujících a 6 členů posádky. Vystartovalo v 10:01 z Barcelony a v 11:55 mělo být v Düsseldorfu. Tam se na letišti odpoledne začaly scházet rodiny obětí. Tragédii nikdo nepřežil.

Letadlo padalo celých 11 minut a už ve vzduchu se začalo rozpadat. Nikdo neměl šanci. Záchranáři už našli první tělo. Francouzský prezident Francois Hollande prohlásil, že nevěří, že nehodu někdo přežil.

Související obsah

Mezi cestujícími podle něj byli hlavně Němci, potom Španělé a nejspíš i Turci. Hollande připustil, že na seznamu obětí mohou být i příslušníci jiných národností, francouzské ale nejspíš nikoli.
 

Zdroj: Twitter

ČTĚTE TAKÉ:

Z pekla štěstí! Parašutisty málem zabilo letadlo. Video

Život slavného herce v ohrožení: S Harrisonem Fordem se zřítilo letadlo

hel, TN.cz

K tématu Letecká katastrofa

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz