Kočky

Proč na nás kočky lehají, když jsme nemocní? Pomáhají léčit

Proč na nás kočky lehají, když jsme nemocní? Pomáhají léčit
Zdroj: YouTube.com

Kočka je u nás společně se psem nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. A i když si mnozí myslí, že kočka nedokáže být tak věrná jako pes, neznamená to, že nemůže se svým majitelem navázat důvěrný vztah. A kočka v takovém případě není jen roztomilým mazlíkem, ale dokáže nám taky pomoct od bolesti a nejrůznějších nemocí.

Zná to každý, kdo má doma kočku. Pokud nás bolí třeba břicho, je jen otázka času, kdy zvíře přiběhne a lehne si na něj. Pokud si totiž s kočkou vytvoříte skutečně pevné pouto, je schopná bolavé místo najít a podle mnohých odborníků i léčit, píše web biosferaklub.info.

Kočka si zkrátka na bolavé místo lehne, přede, svým teplem ho zahřívá a bolest tak ustupuje. Pokud je situace vážná, dokáže na nemocném člověku ležet i několik hodin. Podle statistik chodí milovníci koček k doktorovi až 5krát méně než ti, kteří kočku nevlastní.

Kočky se podobně jako psi využívají také při terapiích. Léčba kočkou se odborně nazývá felinoterapie a je údajně intenzivnější a tudíž méně časové náročná, než se psem. Oproti psům jsou ale kočky dost svéhlavé a vybírají si, u kterých pacientů budou terapii provádět a u kterých ne.

Související obsah

Kardiovaskulární onemocnění

Když hladíte kočku, celkově se tím zklidňujete. Konkrétně během této terapie dochází ke snížení krevního tlaku a ke zvolnění srdeční činnosti. Existuje mnoho příběhů lidí, které kočka zachránila od infarktu nebo hypertenzní krize, která se projevuje akutním zvýšením krevního tlaku. Kočka v domě také snižuje riziko recidivy infarktu myokardu. Ostatně majitelé koček vědí, že stačí, aby byli jen trochu podráždění nebo napjatí a jejich miláček se o ně začne ihned otírat a příst.

Poruchy trávicího ústrojí

Hladit kočky je prospěšné pro správné trávení, ale dokážou také léčit některé choroby trávicího traktu. Ideální na nemoci trávicího a urogenitálního systému jsou především krátkosrstá nebo bezsrstá plemena, jako sfinx, siamské nebo egyptské kočky.

Stres a únava
Na uklidnění a zmírnění únavy, stresu a migrény jsou zase vynikající dlouhosrsté kočky (sibiřské, angorské). Dokážou také pomáhat lidem, kteří trpí nespavostí, podrážděností nebo depresí.

Na člověka také rozdílně působí různé barvy koček. Černé kočky ze člověka vysávají až dvakrát více negativní energie než kočky jiných barev. Zrzavé kočky zase předávají pozitivní energii, kočky krémové barvy nás dokážou nastartovat, když nám energie dojde úplně a šedomodré uklidňují.

Související obsah

Posílení imunity

Frekvence kočičího předení má frekvenci asi 4-16 Hz a pokud ho posloucháte pravidelně každý den, má to pozitivní vliv na vaši imunitu. Podle odborníků kočičí předení urychluje hojení ran a růst a sílení kostí. Pokud vás trápí bolesti kloubů a osteoporóza, je pro vás ideálním terapeutem perská kočka. 

Prodloužení délky života

Lidi, kteří mají doma kočku, žijí v průměru o deset let déle, než ti, kteří ji nemají. Alespoň to ve svých studiích tvrdí vědci z Ústavu gerontologie. Majitelům koček byla naměřena výrazně nižší hladina cholesterolu a lepší krevní tlak.

Akupunktura

Máte hrůzu z představy, že máte po celém těle napíchané malé jehličky? S kočkou se bez toho obejdete a výsledek bude stejný. Tím, jak po vás chodí a vystrkuje drápky, totiž dráždí reflexní zóny stejně jako při akupunktuře.

Určení diagnózy

Podle odborníků na bioenergetiku kočka dokáže vycítit, s čím má její majitel problém. Pokud si kočka často lehá na hlavu majitele, znamená to, že má buď problémy se zvýšeným tlakem, nebo trpí na bolesti hlavy. Lehání na levé rameno nebo lopatku značí problémy se srdcem. Pokud si lehne na záda, cítí problémy s ledvinami. A na nohy v případě nízkého tlaku nebo častého prochladnutí.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Bára Štěpánová o své kočce: Je to svině!

Úžasné video: 6letá holčička dostane nečekaný dárek. Kotě. Její reakce vás dostane!

mom, TN.cz

K tématu Kočky

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz