Hřbitov

Muže na návštěvě hřbitova zabil náhrobní kámen jeho tchyně

Muže na návštěvě hřbitova zabil náhrobní kámen jeho tchyně
Zdroj: wnep.com

Čtyřiasedmdesátiletého Američana v pondělí zabil náhrobní kámen, který se na něj znenadání svalil. Špatný stav náhrobků přitom není výjimkou, lidé by mu měli věnovat větší pozornost.

Manželé Woytackovi věšeli každoročně na hrob své příbuzné velikonoční výzdobu. Letos jejich tradici narušila strašná nehoda, na Stephena Woytacka spadl náhrobní kámen a zabil ho.


Podle správce hřbitova Eda Kubiluse chodili manželé na hřbitov v městečku Throop pravidelně. “Každý rok k němu oba připevňují kříž. Poté se postaví a přeříkají modlitby, potom odejdou,“ shrnul jejich rituál. Tentokrát se však čtyřiasedmdesátiletý Stephen Woytack domů nevrátil.

O smutném případu informoval portál zpravodajské stanice WNEP, náhrobní kámen se podle něj zřítil na muže ve chvíli, kdy vedle něj klečel. Jeho manželka v tu dobu zrovna připevňovala na náhrobek kříž. Ihned začala volat o pomoc, jejímu muži už ale nemohl nikdo pomoci.

Související obsah

 
Špatně upevněné náhrobní kameny jsou podle odborníků velkou hrozbou. Obzvláště když na jaře povolí mrazy, dochází u některých hrobů k narušení statiky a nestabilní náhrobky mohou spadnout. Správce hřbitova v Throop letos zaznamenal již šest takových případů, nikdy by ho ale nenapadlo, že se může stát taková tragédie.


Kromě toho, že lidé na hřbitově vzpomínají na své blízké, věnují také čas zvelebení pietního místa. Odmetají z hrobů naváté listí nebo sníh, vyměňují vyhořelé svíčky za nové, o stav náhrobku se ale většinou moc nezajímají.

  

Jak můžete zjistit, zda se náhrobní kámen hýbe?

Zjistit, zda se náhrobní kámen naklání a hrozí u něj nebezpečí pádu je vcelku jednoduché. Majitel obchodu prodávajícího pomnínky Greg Timonte radí, aby lidé zkontrolovali statiku náhrobku pomocí kapesního nože. Pokud pod něj nůž vloží, neměli by nožem prorazit na druhou stranu, ani by se při tom náhrobek neměl pohnout. V případě, že se posune nebo nakloní, je lepší ihned kontaktovat profesionály. V žádném případě by se ho lidé neměli pokoušet opravit sami.

ike, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz